Izsludina konkursu uz "Rīgas siltuma" padomes locekļa amatu

Rīga, 14.dec., LETA. Rīgas pašvaldība izsludinājusi konkursu uz siltumapgādes uzņēmuma AS "Rīgas siltums" padomes locekļa amatu, liecina oficiāls paziņojums par kandidātu atlases procedūru.

Kandidātiem bez valodu prasmēm un nevainojamas reputācijas nepieciešama arī augstākā izglītība vadībzinību, uzņēmējdarbības vadības, finanšu, ekonomikas, tiesību zinātņu, inženierzinātņu vai citā pielīdzināmā jomā.

Kandidātiem pēdējo desmit gadu laikā ir jābūt vismaz triju gadu pieredzei vidējas vai lielas kapitālsabiedrības valdes vai padomes locekļa amatā vai vadošā amatā valsts vai pašvaldības institūcijā, kas atbildīga par nozares politikas veidošanu vai īstenošanu, vai vismaz piecu gadu pieredzei augstskolā vai zinātniskajā institūtā akadēmiskā personāla amatā, kas realizē pētniecību un kam ir zinātniskās publikācijas siltumenerģijas un elektroenerģijas ražošanas jomā.

Kompetences, kas ir nepieciešamas padomes locekļa pienākumu pildīšanai, ir stratēģiskais redzējums, orientācija uz attīstību, lēmumu pieņemšana un atbildība, plānošana un organizēšana, un pārmaiņu vadīšana.

Atlases procesā, vērtējot kandidātus, papildu punkti tiks piešķirti par pieredzi pēdējo piecu gadu laikā kapitālsabiedrību stratēģiju izstrādē, īstenošanā un izpildes uzraudzībā, būtisku pārmaiņu vadībā, stratēģiskās vadības un korporatīvās pārvaldības jautājumos, kā arī par prasībām atbilstošu darba pieredzi starptautiskā kapitālsabiedrībā vai institūcijā vai biržā kotētā kapitālsabiedrībā.

Kandidātiem, kas tiks aicināti uz atlases procesa otro kārtu, papildus būs jāiesniedz un jāprezentē  stratēģiskais redzējums par "Rīgas siltuma" galvenajiem nākotnes izaicinājumiem un padomes lomu stratēģiju izstrādē un ieviešanā un pārmaiņu vadībā, sniedzot ieskatu svarīgākajās prioritātēs un priekšlikumus to īstenošanai.

Padomes locekļa mēnešalga bruto paredzēta no 2740 līdz 3000 eiro.

Kandidātu atlasei un novērtēšanai ir izveidota nominācijas komisija, kuru vada Rīgas pilsētas izpilddirektors un pašvaldības kapitāldaļu turētāja pārstāvis Jānis Lange un kurā strādā Rīgas domes Kapitālsabiedrību pārvaldes priekšniece Ilze Spūle-Statkus, Rīgas Tehniskās universitātes attīstības prorektors Artūrs Zeps, Ekonomikas ministrijas Juridiskā departamenta Valsts aktīvu pārvaldes un atsavināšanas nodaļas vadītāja Marina Podvinska un SIA "Schwenk Latvija" valdes locekle, vides un juridiskā direktore Evita Goša. 

Dokumentus dalībai atlases procesā jāiesniedz līdz 20.janvārim.

"Rīgas siltums" ir viens no galvenajiem siltumenerģijas piegādātājiem Rīgā. Tas veic siltumenerģijas ražošanu, pārvadi un realizāciju, kā arī nodrošina siltumenerģijas lietotāju ēku iekšējās siltumapgādes sistēmu tehnisko apkopi. No uzņēmuma piegādātās siltumenerģijas 77% tiek izmantota dzīvojamo māju apkurei un karstā ūdens sagatavošanai. Siltumtīklu kopējais garums ir apmēram 825 kilometri, no kuriem 85% ir uzņēmuma īpašumā.

LETA jau ziņoja, ka "Rīgas siltuma" apgrozījums pagājušajā finanšu gadā, kas ilga no 2019.gada 1.oktobra līdz 2020.gada 30.septembrim, bija 151,874 miljoni eiro, kas ir par 2,1% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas peļņa pieaugusi 11,6 reizes - līdz 15,6 miljoniem eiro, liecina informācija "Firmas.lv".

Kompānijas kapitālā 49% pieder Rīgas domei, 48,99% - Latvijas valstij, 2% - SIA "Enerģijas risinājumi. RIX", bet AS "Latvenergo" pieder 0,005% akciju.