Rīga, 2.dec., LETA. Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) sācis resorisko pārbaudi par Covid-19 slimību izraisošā vīrusa antigēna paštestu iepirkumu, aģentūrai LETA apliecināja birojā.
Pēc iesniegto piedāvājumu izvērtēšanas Valsts aizsardzības loģistikas un iepirkumu centrā tika pieņemts lēmums par vispārīgās vienošanās slēgšanu ar pieciem pretendentiem - "Ekspress laboratorija", "Brief", "ADDO Defense", "A-birojs" un "A.Medical".
"Ekspress laboratorija" tika izvēlēta par pirmās partijas piegādātāju atbilstoši zemākajai cenai un īsākajam piegādes termiņam. "Ekspress laboratorija" pēdējā brīdī atteicās no aptuveni 3 miljonu eiro apjomīgā līguma slēgšanas. Ņemot vērā minēto, VALIC vērsās pie nākamā potenciālā piegādātāja, kuram bija piešķirtas vispārīgās vienošanās slēgšanas tiesības, taču arī šis uzņēmums atteicies no līguma slēgšanas. Šī uzņēmuma nosaukumu ministrijā neatklāja.
Pēc Aizsardzības ministrijas rīcībā esošās informācijas, līguma slēgšana izpalikusi, jo patlaban pasaulē ir pieauguši sarežģījumi ar transporta un loģistikas piegādēm, tāpēc uzņēmumi sapratuši, ka nespēs kravu sagādāt līdz noteiktajam datumam - 6.decembrim.
Ņemot vērā izveidojušos situāciju ar "Ekspress laboratorija" un ar vārdā neminēto uzņēmumu, jau tagad ir skaidrs, ka testu cena vairs nebūs zemākā un, visticamāk, testu piegādes laiks pieaugs līdz desmit dienām.
Tagad aizsardzības resors meklē iespējas slēgt līgumus ar kādu no atlikušajiem trīs pretendentiem, taču plašāka informācija par turpmāko rezultātu nav publiski zināma. Savukārt "Brief" īpašniece un valdes priekšsēdētāja Ildze Voita jau trešdien aģentūrai LETA paziņoja, ka uzņēmums ir gatavs slēgt līgumu ar valsti un piegādāt paštestus līgumā noteiktajā termiņā.
Valdības sākotnēji pieņemtais regulējums paredzēja, ka no 6.decembra, veicot darba pienākumus klātienē, kur ir iespējams kontakts ar citiem darbiniekiem, pakalpojuma saņēmējiem vai apmeklētājiem, būtu jāveic regulāra Covid-19 testēšana divas reizes nedēļā, izmantojot antigēna paštestus, taču vēlāk lēmums tika mainīts un noteikts, ka darbinieku Covid-19 testēšana ar ātrajiem testiem būs brīvprātīga.
"Brief" šogad septembrī plānoja piegādāt dzeloņstiepļu žogu Latvijas-Baltkrievijas robežas aizsardzībai. Tomēr kavēto piegāžu dēļ Nodrošinājuma valsts aģentūra sadarbību ar "Brief" nolēma neturpināt.
Kā liecina "Firmas.lv" informācija, "Brief" reģistrēts 2015.gada oktobrī, un tā pamatkapitāls ir 3000 eiro. Uzņēmuma vienīgā īpašniece ir Voita. 2020.gadā uzņēmums strādāja ar 6,048 miljonu eiro apgrozījumu un 683 024 eiro peļņu.
KNAB sācis resorisko pārbaudi par Covid-19 paštestu iepirkumu
LETA 02.12.2021
"BDO jauno mākslinieku balvai" izvirzīti seši nominanti
LETA 09.02.2026
Rīga, 9. febr., LETA. "BDO jauno mākslinieku balvas" žūrija janvāra nogalē izvērtējusi 25 konkursam iesniegtos darbus un izvirzījusi sešus finālistus, kuri pretendē uz 2000 eiro naudas balvu, aģentūru LETA informēja pasākuma rīkotāju pārstāve Ance Ja
...
Tiesa skatīs lūgumu par drošības līdzekļa maiņu Bunkus slepkavības lietā
LETA 09.02.2026
Rīga, 9. febr., LETA. Rīgas apgabaltiesa šodien plkst. 10 slēgtā tiesas sēdē skatīs lūgumu par piemērotā drošības līdzekļa grozīšanu vienam no apsūdzētajiem maksātnespējas administratora Mārtiņa Bunkus slepkavības krimināllietā, aģentūrai LETA apstip
...
"Smiltenes piens" iegādājas "Cesvaines pienu"
LETA 09.02.2026
Rīga, 9. febr., LETA. Piena pārstrādes uzņēmums AS "Smiltenes piens" iegādājas vairākumu AS "Cesvaines piens" akciju, aģentūru LETA informēja uzņēmumā.
Kompānijā norāda, ka līgums par "Cesvaines piena" vairākuma akciju iegādi parakstīts 2026. gada 3
...