Rīgā Muitas ielas ūdensvada pārbūves projektā izveidots ūdensvada šķērsojums zem tramvaja sliedēm

Rīga, 17.nov., LETA. Rīgā Muitas ielas ūdensvada pārbūves projektā izveidots ūdensvada šķērsojums zem tramvaja sliedēm, aģentūru LETA informēja pašvaldības SIA "Rīgas ūdens" pārstāvis Artūrs Mucenieks.

Ūdensvada šķērsojums zem tramvaja sliedēm izbūvēts Muitas ielas un Kronvalda bulvāra krustojumā. Tas no tehnoloģiskā viedokļa bija sarežģītākais posms Muitas ielas ūdensvada pārbūves projektā. 

Tas veikts ar beztranšejas metodi, pirms tam nostiprinot tramvaja sliedes. Vēl šajā posmā jāpārbūvē ūdensvada un kanalizācijas tīklu komunikāciju mezgli.

Saistībā ar ūdensvada tīklu pārbūves darbiem no 18.novembra līdz 27. novembrim un no 2. decembra līdz 30. decembrim tiks ierobežota transportlīdzekļu satiksme un gājēju kustība Muitas ielā, posmā no Noliktavas ielas līdz Kronvalda bulvārim, un Muitas ielas un Kronvalda bulvāra krustojumā.

Ūdensvada pārbūve Muitas ielas posmā no Eksporta ielas līdz Kronvalda bulvārim iesākās septembra vidū. Savu laiku nokalpojušā un daudzkārt remontdarbus jau piedzīvojušā ūdensvada vietā ar horizontālās vadāmās urbšanas metodi tiks ievilkts jauns cauruļvads ar kopējo garumu 318 metri.

Ūdensvada izbūves darbus Muitas ielā veic SIA "Ostas celtnieks", kopējā projekta summa ir aptuveni 409 000 eiro. Projektu plānots pabeigt 2022. gada maija beigās.

Kā liecina "Firmas.lv" informācija, SIA "Rīgas ūdens" apgrozījums pērn bija 55 656 154 eiro, bet peļņa - 8 097 791 eiro.