"Mogotel" kļuvis par viesnīcas "Rija Fonnental Design Hotel" pārvaldnieku Tallinā

Rīga, 16.nov., LETA. Latvijas viesnīcu operators "Mogotel" kļuvis par Igaunijas galvaspilsētas Tallinas viesnīcas "Rija Fonnental Design Hotel" pārvaldnieku, aģentūrai LETA pavēstīja "Mogotel" pārstāvji.

"Rija Fonnental Design Hotel" 2021.gadā tika pilnībā labiekārtota un jau novembrī uzņem pirmos viesus. Viesnīca atrodas prestižā rajonā, senu ēku ielenkumā, dažu minūšu pastaigas attālumā no leģendārā Kadriorgas parka. Viesiem pieejami 35 numuri un restorāns ar autorvirtuvi "Gourmet Coffee Kadriorg".

Uzņēmumā arī uzsver, ka, pateicoties efektīvai vadības stratēģijai, "Mogotel" Covid-19 pandēmijas laikā ne tikai izdevās saglabāt savas pozīcijas tirgū, bet arī rast iespējas attīstīties.

"Krīze rada stimulu tikai spēcīgiem spēlētājiem. Mēs spējām ātri pārkārtot savu darbu, lai iegūtu papildu iespējas attīstībai. Viesmīlības industrija ļoti cieta, daudzi uzņēmumi bija spiesti tirgu pamest. Mūsu uzņēmums, piedāvājot elastīgus sadarbības nosacījumus, spēja kļūt par sava segmenta līderi, pierādot savu stabilitāti, spējas strādāt un - vissvarīgākais - attīstīt nozari krīzes apstākļos," komentē "Mogotel Hotel Group" īpašnieks Vadims Muhins.

Tikmēr "Mogotel Hotel Group" izpilddirektore Jeļena Stirna atzīmē, ka, skatoties to valstu tūrisma rādītājus, kuras bija atvērtas laikā no 2019.gada līdz 2021.gadam, ir acīmredzama tūristu skaita palielināšanās tendence. "Cilvēki vēlas ceļot vairāk. Mums tas ir iedvesmojošs stimuls. Mēs prognozējam, ka 2023.gadā apgrozījums atgriezīsies 2019.gada līmenī, pateicoties numuru skaita palielināšanai un jauniem objektiem Eiropā," saka Stirna.

Vienlaikus "Mogotel" ieskatā Latvijā situācija ir vissliktākā visu Baltijas valstu vidū.

"Igaunijā tūrisma kritums ir vismazākais, te, atšķirībā no Latvijas kafejnīcas un restorāni joprojām ir pilni ar tūristiem, jo Igaunijā tiek ielaisti iebraucēji, kas ir vakcinējušies ar jebkurā valstī atzītu vakcīnu - tas būtiski paplašina klientu spektru." norāda Stirna.

Latvijā "Mogotel" noslodze sezonas laikā, no 2021.gada jūnija līdz oktobrim sasniedza 85%, salīdzinot ar analoģisku 2019.gada periodu, taču jau novembrī nācās atcelt lielāko daļu rezervāciju ieviestās stingrās mājsēdes un visas saistītās industrijas slēgšanas dēļ.

Pašreiz "Mogotel Hotel Group" viesnīcu tīklā Austrumeiropā ir 13 viesnīcu trīs, četru un piecu zvaigžņu kategorijās, vēl trīs jaunas viesnīcas tiks atvērtas 2021.gada decembrī, bet astoņi projekti ir izstrādes stadijā.

Kā liecina "Firmas.lv" informācija, "Mogotel" reģistrēts 2011.gadā, un uzņēmuma pamatkapitāls ir 2845 eiro. Kompānija pieder AS "Mogotel Group", savukārt patiesais labuma guvējs ir Muhins.

"Mogotel" pagājušajā gadā strādāja ar 10,352 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir 2,8 reizes mazā nekā 2019.gadā, savukārt kompānijas peļņa saruka 14 reizes un bija 40 960 eiro, liecina "Firmas.lv" informācija.