Parfimērijas un kosmētikas tirgotāja "Drogas" grupas apgrozījums pērn samazinājies par 4,7%

Rīga, 28.okt., LETA. Parfimērijas un kosmētikas tirgotāja "Drogas" grupa pagājušajā gadā strādāja ar 106,462 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 4,7% mazāk nekā gadu iepriekš, bet kompānijas peļņa saruka par 10% un bija 9,791 miljons eiro, liecina "Firmas.lv" informācija.

Latvijā "Drogas" pērn strādāja ar 80,8 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 0,2% vairāk nekā gadu iepriekš, bet kompānijas peļņa saruka par 13,8% un bija 9,667 miljoni eiro. Savukārt kompānijas ieņēmumi Lietuvā pērn veidoja 25,662 miljonus eiro, kas ir par 17,4% mazāk nekā gadu iepriekš.

Vadības ziņojumā sacīts, ka Covid-19 izplatība pērn būtiski ietekmēja globālo ekonomiku, kuras lejupslīde turpinās joprojām, tieši vai pastarpināti ietekmējot visas jomas, tostarp mazumtirdzniecību. Arī "Drogas" koncerna darbību 2020.gadā skāra dažādas izmaiņas likumdošanā, ekonomikā un patērētāju paradumu maiņā. "Tas prasīja operatīvu un elastīgu pielāgošanos situācijai, ieviešot Covid-19 ierobežojošus pasākumus tirdzniecības vietās, operatīvi reaģējot uz pircēju pieprasījumu izmaiņām, rūpīgi ievērojot noteiktos tirdzniecības ierobežojumus un pilnveidojot klientu iespējas iepirkties attālināti," teikts "Drogas" vadības ziņojumā.

Vienlaikus, turpinot attīstības stratēģiju, koncerns pagājušajā gadā atvēra piecus jaunus veikalus, bet četrus - rekonstruēja, ieviešot jauno "Drogas" konceptu sešos veikalos Latvijā un trijos Lietuvā.

Pagājušajā gadā koncerns lielu uzmanību pievērsa e-komercijas attīstībai, ko turpina arī šajā gadā.

Nākotnē "Drogas" grupas vadība plāno stiprināt tirgus līdera pozīciju, atverot jaunus veikalus Latvijā un Lietuvā, kā arī pielāgos mārketinga stratēģiju pašreizējai tirgus situācijai.

Jau vēstīts, ka "Drogas" grupa 2019.gadā strādāja ar 111,693 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 4,3% vairāk nekā gadu iepriekš, bet kompānijas peļņa saruka par 17,9% un bija 10,878 miljoni eiro.

Kompānija reģistrēta 1995.gada novembrī, un tās pamatkapitāls, 1,821 miljons eiro.