"GroGlass" sāk augstas tehnoloģijas akrila ražošanu

Rīga, 25.okt., LETA. Augstas tehnoloģijas stikla pārklājumu ražotājs "GroGlass" ir sācis augstas tehnoloģijas akrila jeb organiskā stikla ar antireflektīvu un nodilumizturīgu pārklājumu ražošanu, aģentūrai LETA pavēstīja uzņēmuma pārstāvji.

Augstākās kvalitātes un tīrības akrils tā izcilo optisko īpašību dēļ tiek plaši izmantots augstvērtīgu mākslas darbu ierāmēšanā un saglabāšanā. Bez "GroGlass" šāda veida akrila produktu pasaulē ražo vēl tikai viens uzņēmums.

"GroGlass" akrils "Artglass Lifetime Acrylic" nodrošina 99% ultravioleto staru aizsardzību, kā arī mazāk kā 1% gaismas atspīdumu, panākot sevišķi augstu attēla dzidrību.

Akrilam ir vēl vairākas nozīmīgas priekšrocības mākslas darbu saglabāšanā, piemēram, tas ir antistatisks (tam nepieķeras putekļi) un būtiski vieglāks par stiklu. Tāpat akrils krītot nesaplīst asās šķautnēs, tādēļ daudziem slaveniem mākslas darbiem tiek pieprasīta akrila rāmējuma aizsardzība, ņemot vērā, ka tie nereti tiek pārvadāti. Līdztekus "GroGlass" akrils ir izturīgs pret viegliem skrāpējumiem.

"GroGlass" dibinātājs un valdes priekšsēdētājs Aleksandrs Kelbergs pavēstīja, ka "GroGlass" pie šī inovāciju projekta ir strādājis vairākus gadus, ņemot vērā sarežģīto tehnoloģisko procesu, kurā nozīme ir katrai niansei - no izejvielas iepakojuma atvēršanas laika līdz dažādo pārklājuma slāņu adhēzijai. 

"Mēs paši veicām padziļinātu šī materiāla izpēti, kā arī eksperimentu un dažādu testu kopumu līdz izstrādājām savu tehnoloģisko risinājumu. Jaunais produkts stiprinās "GroGlass" pozīcijas pasaules pretatspīduma un ultravioleto staru aizsargājošo materiālu tirgū," pauda Kelbergs.

"GroGlass" plāno jaunā akrila produkta eksportu globālā mērogā - no ASV līdz Austrālijai, papildinot jau esošo "GroGlass" pretatspīduma stiklu sortimentu eksporta tirgos.

"GroGlass" ir viens no vadošajiem attēlu ierāmēšanai un aukstuma uzglabāšanā izmantoto pretatspīduma un ultravioleto staru aizsargājošo stiklu ražotājiem pasaulē. "GroGlass" stikls tiek izmantots mākslas darbu saglabāšanai gan Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā, gan citos vadošajos pasaules muzejos, tostarp Luvras muzejā Parīzē un Rijksmuzejā Amsterdamā, kā arī daudzos citos.

"GroGlass" pagājušajā gadā strādāja ar 18,118 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 2,3% mazāk nekā 2019.gadā, bet kompānijas peļņa samazinājās par 5,9% un bija 3,377 miljoni eiro.

Uzņēmums pērn pabeidza kapitālo ieguldījumu projekta daļu, kas vērsta uz iekārtu uzstādīšanu paplašinātajā ražotnē ražošanas kapacitātes un efektivitātes palielināšanai. 2020.gadā "GroGlass" investēja 1,2 miljonus eiro ražošanas tehnoloģiju uzlabošanā un vakuuma ražotnes kapacitātes paaugstināšanā.

"GroGlass" attīstības stratēģijas plāns nākamajiem pieciem gadiem paredz veikt būtiskas investīcijas tehnoloģijās un pamatlīdzekļos. Tiks pabeigts paplašināšanas projekts esošajā vakuuma ražotnē Katlakalna ielā 4b, modernizēta tās tehnoloģija un palielināta esošās iekārtas ražošanas kapacitāte un efektivitāte. 2021.gadā plānotais investīciju apmērs ir 2,4 miljoni eiro.

Kompānija "GroGlass" reģistrēta 2004.gadā. 2018.gada vasarā "SEB banka" kopā ar Eiropas tiešo aizdevumu fondu "Kartesia" finansēja uzņēmuma "GroGlass" kapitāldaļu izpirkšanu no investīciju fonda "NCH Capital". Darījumā par "GroGlass" kapitāldaļu īpašniekiem kļuva Kelbergs un citi "GroGlass" vadības komandas locekļi. Patlaban uzņēmuma 100% īpašnieks ir SIA "Alzette". Uzņēmuma patiesos labuma guvējus nav iespējams noskaidrot, liecina "Firmas.lv" informācija.