Iepakojumu ražotāja "Stora Enso Packaging" apgrozījums pērn samazinājies par 1,6%

Rīga, 11.okt., LETA. Iepakojumu ražotājs SIA "Stora Enso Packaging" pērn strādāja ar 43,746 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 1,6% mazāk nekā gadu iepriekš, vienlaikus kompānijas peļņa pērn samazinājās par 13,8% un bija 4,699 miljoni eiro, liecina "Firmas.lv" publiskotā informācija.

Kompānijas gada pārskata vadības ziņojumā norādīts, ka pārskata gada laikā pieprasījums pēc gofrētā kartona un kartona produktiem Baltijas valstīs pieauga par 4%, salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu. Palielinoties pārdošanas cenām gofrētā kartona tirgū, samazinājās "Stora Enso Packaging" apgrozījums.

Kompānijas vadība arī skaidro, ka, tā kā pārskata gadā bija vērojams papīra izejmateriālu cenu pieaugums Eiropā, tad tas ietekmēja ražošanas pašizmaksas sadārdzināšanos.

Līdztekus 2020.gada finanšu rādītājus ietekmēja arī Covid-19 - ir pieaudzis pieprasījums pēc gofrētā kartona un tā izstrādājumu produkcijas. Saslimstība ietekmēja darbaspēka pieejamību, kas ietekmēja arī ražošanu kopumā.

Kā min kompānijas vadība, pērn tika veikti ieguldījumi jaunu tehnoloģisko ražošanas iekārtu izveidē un uzstādīšanā, kas nodrošina augstāku ražību un labāku kartona izstrādājumu kvalitāti.

"Stora Enso Packaging" vadība paredz, ka arī 2021.gada globālās Covid-19 pandēmijas izraisītās ekonomiskās situācijas grūtības ietekmēs gofrētā kartona un tā izstrādājumu pieprasījumu Baltijā, un konkurence gofrētā kartona tirgū pieaugs. Tomēr, ražojot kvalitatīvu produkciju un veicot izmaksu optimizāciju, kompānijas vadība plāno saglabāt savu pozīciju tirgus sektorā.

2019.gadā "Stora Enso Packaging" strādāja ar 44,441 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir aptuveni tāpat kā gadu iepriekš. Vienlaikus kompānijas peļņa pieauga 1,8 reizes - līdz 5,455 miljoniem eiro.

"Stora Enso Packaging" reģistrēta 1994.gadā, un tās pamatkapitāls ir 973 215 eiro. Kompānija ietilpst AS "Stora Enso Latvija".