Sadzīves tehnikas vairumtirgotāja "Proks" apgrozījums pērn palielinājies par 39%

Rīga, 13.sept., LETA. Sadzīves tehnikas, elektropreču vairumtirdzniecības uzņēmums "Proks" pagājušajā gadā strādāja ar 118,482 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 39% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas peļņa bija 1,673 miljoni eiro, kas ir 2,4 reizes vairāk nekā 2019.gadā, liecina informācija "Firmas.lv".

Uzņēmuma vadības ziņojumā teikts, ka, analizējot iepriekšējo gadu notikumus, kā arī sadzīves tehnikas tirgus segmenta pieprasījuma maiņu, ir tikuši pieņemti vairāki svarīgi lēmumi, kas tieši un netieši ietekmēja "Proks" finanšu rādītājus 2020.gadā.

Kā teikts "Proks" vadības ziņojumā, uzņēmums 2020.gadā turpināja attīstīt starptautiskās tirdzniecības virzienu. Tika atrasti vairāki sadarbības partneri un sākts strādāt ar jaunām preču grupām.

Pēc kompānijas vadības vēstītā, Covid- 19 nav būtiski ietekmējis "Proks" darbību. Pieprasījums pēc uzņēmuma tirgotajām precēm saglabājās augsts, un "Proks" pielāgojās darbam pandēmijas apstākļos.

Uzņēmums šajā gadā plāno palielināt apgrozījumu, kā arī apgūt jaunus tirgus, uzlabot esošo klientu apkalpošanas kvalitāti un paplašināt preču grupu portfeli.

Informācija "Firmas.lv" liecina, ka 2019.gadā "Proks" strādāja ar 85,261 miljona eiro apgrozījumu un 690 662 eiro peļņu.

"Proks" ir reģistrēts 1992.gadā un tā pamatkapitāls ir 3,815 miljoni eiro. Uzņēmuma 100% īpašnieks ir SIA "Proks Holding", bet patiesais labuma guvējs - Anatolijs Prohorovs. Kompānijas pamatdarbības veidi ir sadzīves tehnikas un elektropreču vairumtirdzniecība, kā arī šo preču grupu un virtuves mēbeļu mazumtirdzniecība. "Proks" ir oficiālais pārstāvis tādiem zīmoliem, kā piemēram, "Bosch", "LG Electronics", "Samsung", "Electrolux" un citiem.