"AB City" palielinājusi līdzdalību "Olainfarm" kapitālā līdz 48,1%

Rīga, 27.aug., LETA. "Repharm" grupas māteskompānija "AB City" palielinājusi līdzdalību zāļu ražotāja "Olainfarm" kapitālā līdz 48,1%, aģentūrai LETA pavēstīja "AB City" pārstāvji.

Kompānijā norādīja, ka trešdien, 25.augustā, noslēdzās "AB City" izteiktais "Olainfarm" akciju iegādes piedāvājums.

"Obligātais akciju atpirkums un papildus izsludinātā akciju pārdošanas iespēja ir ļāvusi mazākuma akcionāriem realizēt savu gribu. Tam sekos nākamais uzņēmuma attīstības posms, kura fokusā ir "Olainfarm" produktu portfeļa paplašināšana un jaunu tirgu apgūšana," pauda "AB City" valdes priekšsēdētājs Sergejs Korņijenko.

Jau vēstīts, ka "Olainfarm" akciju atpirkšanas obligātajā piedāvājumā uzņēmuma mazākuma akcionāri "AB City" pārdeva kopumā 2 427 408 akcijas, kas veido 17,23% no kopējā "Olainfarm" balsstiesīgo akciju kopskaita. Līdz ar akciju atpirkšanas obligātā piedāvājuma noslēgšanos "AB City" palielināja līdzdalību "Olainfarm" kapitālā līdz 48,08%.

Vēlāk uzņēmums nāca klajā ar piedāvājumu biržā vēl piecas darbadienas iegādāties "Olainfarm" akcijas, saglabājot to pašu cenu 9,26 eiro par akciju, kas bija noteikta akciju atpirkšanas obligātajā piedāvājumā.

Tāpat ziņots, ka Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) šogad 14.jūlijā atļāva "AB City" izteikt "Olainfarm" akciju atpirkšanas obligāto piedāvājumu, un tas sākās 19.jūlijā. 

Savukārt Administratīvā apgabaltiesa otrdien, 24.augustā, izbeidza tiesvedību, kas tika ierosināta saistībā ar "Olainfarm" akcionāru Mārča Judža un Agra Auces prasību atcelt FKTK lēmumu, ar kuru komisija atļāva "AB City" izteikt "Olainfarm" akciju atpirkšanas obligāto piedāvājumu. Tiesa nolēma izbeigt tiesvedību, konstatējot, ka Aucem un Judzim nebija pamata vērsties tiesā ar šādu prasību.

Holdingkompānija "AB City" reģistrēta 2018.gadā, tās pamatkapitāls ir 126 536 960 eiro, liecina "Firmas.lv" informācija. Uzņēmuma patiesie labuma guvēji nav norādīti, bet uzņēmuma padomē strādā "Repharm" līdzīpašnieki Andrejs Leibovičs, Jānis Oskerko un Aleksandrs Livšics. Savukārt "AB City" valdē ir "Repharm" līdzīpašnieki Roberts Tavjevs un Korņijenko.

Savukārt "Repharm" ir veselības aprūpes jomā strādājošu Latvijas uzņēmumu grupa, kas apvieno "Sentor Farm aptiekas" (zīmols "Mēness aptieka"), AS "Veselības centru apvienība", SIA "Centrālā laboratorija", "Rīgas farmaceitiskā fabrika" un "Recipe Plus". "Repharm" uzņēmumu grupa ir izveidota 2009.gadā. 2019.gadā "Repharm" koncerna apgrozījums bija 283,008 miljoni eiro, bet koncerna peļņa bija 34,56 miljoni eiro.

"Repharm" patiesie labuma guvēji, pēc "Firmas.lv" datiem, ir vairākas Latvijas privātpersonas - Roberts Tavjevs, Jānis Oskerko, Mihails Lurje, Aleksandrs Livšics, Andrejs Leibovičs, Korņijenko, Josifs Apts un Jeļena Ņikitina.

"Olainfarm" koncerna apgrozījums pagājušajā gadā bija 122,157 miljoni eiro, kas ir par 11% mazāk nekā 2019.gadā, savukārt koncerna peļņa samazinājā 2,3 reizes un bija 9,478 miljoni eiro. 

"Olainfarm" nodarbojas ar gatavo zāļu formu, farmaceitisko preparātu un uztura bagātinātāju, kā arī ar ķīmisko vielu un aktīvo farmaceitisko ingredientu ražošanu. "Olainfarm" lielākais akcionārs ir "Olmafarm" (42,56%), kas vienādās daļās pieder Valērija Maligina mantiniecēm - Irinai Maliginai, Annai Emīlijai Maliginai un Nikai Saveļjevai. "Olainfarm" akcijas kotē "Nasdaq Riga" oficiālajā sarakstā.