Kokapstrādātāja "Stora Enso Latvija" apgrozījums pērn pieaudzis par 9,4%

Rīga, 25.aug., LETA. Kokapstrādātājs AS "Stora Enso Latvija" pagājušajā gadā strādāja ar 62,628 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 9,4% vairāk nekā gadu iepriekš, vienlaikus kompānijas peļņa pieauga par 17% - līdz 3,647 miljoniem eiro, liecina "Firmas.lv" publiskotā informācija.

Kompānijas gada pārskata vadības ziņojumā skaidrots, ka galvenais iemesls finanšu rādītāju pieaugumam ir lielāks saražotās produkcijas apmērs, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, kā arī lielāks produktu ar augstāku pievienoto vērtību īpatsvars.

Tāpat būtisks īpatsvars kopējā apgrozījumā pērn bija papīrmalkas un celulozes šķeldas eksportam uz "Stora Enso" grupas filiālēm Somijā un Zviedrijā. Eksporta apmērs, salīdzinot ar 2019.gadu, būtiski pieaudzis, taču, pēc vadības ziņojumā teiktā, tirgus pieprasījuma un konjunktūras iespaidā, cena par vienību bija zemāka nekā vidēji gadu iepriekš.

"Stora Enso Latvija" vadības ziņojumā minēts, ka pērn testēšanas režīmā darbu sāka granulu ražošanas cehs, kā arī jaudas tika palielinātas rekonstruētajos pamatražošanas cehos. Līdz ar to zāģmateriālu ražošanas un pārdošanas apmēri pērn pieauga.

Zāģmateriālu galvenais tirgus joprojām bija Baltijas valstis, vienlaikus palielinājās arī citu tirgu īpatsvars.

Tikmēr kompānijas darbību un rezultātus pērn ietekmēja arī Covid -19 epidēmija, jo uz laiku tika samazināta ražošana 2020.gada otrajā ceturksnī. 

Komentējot kompānijas attīstības projektus, "Stora Enso Latvija" vadība atzīmē, ka 2018.gadā kompānija ziņoja par būtisku attīstības projekta sākšanu Launkalnes rūpnīcā, trīs gadu laikā plānojot ieguldījumus 20 miljonu eiro apmērā. 2018.gadā projekts tika sākts un 2020.gadā kompānija veica investīcijas ražošanas attīstībā 7,06 miljonu eiro apmērā. Projekta realizācija turpinās arī 2021.gadā, un minētajam attīstības projektam tika piešķirta uzņēmuma ienākuma nodokļa atlaide četru miljonu eiro apmērā.

Turpmāk kompānijas vadība par "Stora Enso Latvija" galvenajiem mērķiem un uzdevumiem izvirzījusi darba drošības pilnveidošanu, investīciju projekta realizēšanu, konkurētspējas palielināšanu, ražošanas efektivitātes palielināšanu, energoefektivitātes celšanu, pārvaldes procesu uzlabošanu, vides programmas realizēšanu, kā arī pētniecības un attīstības veicināšanu.

2019.gadā "Stora Enso Latvija" strādāja ar 57,235 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 9,4% mazāk nekā gadu iepriekš, bet kompānijas peļņa saruka par 22% un bija 3,117 miljoni eiro.

"Stora Enso Latvija" reģistrēta 2001.gadā, un tās pamatkapitāls ir 60 733 641 eiro. Kompānijas vienīgais akcionārs ir Igaunijas "Stora Enso Eesti".