Rīga, 26.jūl., LETA. Kuldīgas novada Rendas pagasta Ozolu purvā patlaban deg trīs kūdras kaudzes, aģentūru LETA informēja Valsts meža dienestā (VMD).
Dienestā skaidroja, ka pirmdien ugunsgrēks Ozolu purvā atsācies ar jaunu sparu un situāciju pasliktina vējš, kura iespaidā uguns virzās uz priekšu.
Tikmēr purva īpašnieki SIA "Baloži & Ko" aģentūrai LETA pauda, ka ugunsgrēks izcēlies, jo svētdien aizdegušās divas kūdras kaudzes.
Kompānijas pārstāvji norādīja, ka ugunsdzēsības darbos necieta neviena tehnikas vienība, kā arī neviens no cilvēkiem nav guvis nopietnas traumas. Svētdien uguns izplatība tika apslāpēta ap plkst.23.
Lai arī pašlaik nav zināms precīzs ugunsgrēka izcelšanās iemesls, kompānijā minēja, ka nelaimes iemesls varētu būt kūdras pašaizdegšanās, ko sekmējis karstais un sausais laiks.
Vienlaikus "Baloči & Ko" pārstāvji sacīja, ka uzņēmums ir nodrošinājies ar visiem nepieciešamiem līdzekļiem, lai atbilstu ugunsdrošības prasībām, bet pret dabas anomālijām un trešo personu neizdarību nav pasargāts neviens.
"Tādēļ cilvēkiem gribētu likt padomāt divreiz, pirms nometam plastmasas pudeli vai stikla lauskas, vai nenodzēstu izsmēķi, kā arī citas lietas, kas karstā laikā, tiešos saules staros var uzliesmot un radīt zaudējumus citiem, dabai vai arī paši sev," uzsvēra kompānijā.
Jau ziņots, ka Kuldīgas novadā turpinās kūdras ugunsgrēka dzēšana, aģentūru LETA informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD).
Svētdien plkst.15.54 VUGD saņēma izsaukumu uz Kuldīgas novada Rendas pagastu, kur dega kūdra. Dzēšanas darbos iesaistīta arī objekta traktortehnika un personāls, savukārt Valsts meža dienests dzēšanai iesaistīja arī Gaisa spēku helikopteru.
Ņemot vērā tumsas iestāšanos, īsi pirms pusnakts dzēšanas darbi tika pārtraukti. Situāciju uz vietas uzraudzīja VUGD amatpersonas, un šorīt dzēšanas darbi tika atsākti.
Informācija "Firmas.lv" liecina, ka SIA "Baloži & Ko" 2019.gadā strādāja ar 939 474 eiro apgrozījumu, kas ir par 9,3% vairāk nekā gadu iepriekš. Vienlaikus kompānijas peļņa bija 706 899 eiro, pretstatā zaudējumiem gadu iepriekš.
Kompānija reģistrēta 1991.gadā, un tās pamatkapitāls ir 711 400 eiro. "Baloži & Ko" īpašnieki ir Vācijā reģistrētais "OvL Kunststofftechnik GmbH" (50%), SIA "COMPAQPEAT" (25%), kā arī Amerikas Savienoto Valstu pilsonis Heinrihs Martens (25%). Kompānijas patiesi labuma guvēji ir Martens un vācieši Johans Martens, Bernds-Hans Haskamps un Simons Tabelings.
Rendas pagasta Ozolu purvā deg trīs kūdras kaudzes
LETA 26.07.2021
Liepājas SEZ pārvalde izbūvē piebraucamo ceļu uz ostas 92. piestātni
LETA 25.03.2026
Rīga, 25. marts, LETA. Liepājas speciālās ekonomiskās zonas (SEZ) pārvalde sākusi piebraucamā ceļa izbūvi uz ostas 92. piestātni, kas tiek līdzfinansēta no Eiropas Jūrlietu, zvejniecības un akvakultūras fonda Rīcības programmas zivsaimniecības attīst
...
precizēta - Divos Rīgas bērnudārzos reģistrēti vēl deviņi ar salmonelozi sasirgušie
LETA 25.03.2026
(Pirmajā rindkopā precizēts saslimušo skaits.)
Rīga, 25. marts, LETA. Divos Rīgas bērnudārzos reģistrēti vēl deviņi ar salmonelozi sasirgušie, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) sniegtā informācija.
Kopumā šajā uzliesmojumā Latv
...
Staiceles pagasta saimniecībā "Upesmārciemi" vilki nokoduši 15 aitas
LETA 25.03.2026
Rīga, 25. marts, LETA. Limbažu novada Staiceles pagastā zemnieku saimniecībā "Upesmārciemi" vilki nokoduši 14 jaunaitas un vienu teķi, aģentūrai LETA pastāstīja "Upesmārciemi" īpašnieks Toms Arnavs.
Vienlaikus zemkopības ministrs Armands Krauze (ZZS
...