Optikas preču mazumtirgotāja "Vision Express Baltija" apgrozījums pērn samazinājās par 10,9%

Rīga, 26.jūl., LETA. Optikas preču mazumtirgotājs SIA "Vision Express Baltija" pērn strādāja ar 6,109 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 10,9% mazāk nekā 2019.gadā, savukārt kompānijas peļņa pieauga par 5,4%, sasniedzot 597 812 eiro, liecina "Firmas.lv" informācija.

Uzņēmuma vadības ziņojumā teikts, ka "Vision Express Baltija" apgrozījums pērn samazinājies Covid-19 ietekmes dēļ pagājušā gada otrajā un ceturtajā ceturksnī.

Vienlaikus tiek uzsvērts, ka "Vision Express Baltija" 2020.gadā ir spējusi saglabāt savu saimniecisko darbību un minimizēt Covid-19 negatīvo ietekmi, pielāgojot uzņēmuma darbību jaunajiem apstākļiem.

No 2020.gada marta vidus "Vision Express Baltija" veidojusi likviditātes rezerves, kas ļautu tālāk pielāgoties neparedzamajiem Covid-19 izplatības apstākļiem un nodrošināt uzņēmuma darbības iespējamību ilgtermiņā.

Pērn februārī uzņēmums atvēra optikas veikalu Rīgā, Dzirnavu ielā. Kompānijas preču un pakalpojumu realizācija notiek caur kopumā 14 veikalu tīklu Latvijā, tajā skaitā astoņi veikali atrodas Rīgā, bet pa vienam - Liepājā, Ventspilī, Daugavpilī, Rēzeknē, Jūrmalā un Jelgavā.

"Vision Express Baltija" turpmākie īsa un vidēja termiņa mērķi ir pielāgot uzņēmuma biznesa modeli Covid-19 izmainītajai mazumtirdzniecības videi, palielinot digitālo kanālu pārdošanas skaitu un īpatsvaru, kā arī palielināt efektivitāti un samazināt izmaksas.

Tāpat uzņēmums aktīvi strādā pie jaunu un inovatīvu redzes pārbaudes risinājumu ieviešanas un plašākas pakalpojumu nodrošināšanas saviem klientiem, izmantojot digitālos risinājumus.

Uzņēmuma ilgtermiņa mērķis ir palielināt esošo tirgus daļu un saglabāt līdera pozīcijas nozarē, piedāvājot klientiem jaunus inovatīvus redzes pakalpojumus un produktus. Vienlaikus "Vision Express Baltija" plāno veikt veikalu tīkla paplašināšanu, izskatot iespējas veikalus atvērt topošos perspektīvajos, izdevīgi izvietotajos tirdzniecības centros Rīgā un tās apkaimē, kā arī pilsētās, kur uzņēmums vēl neveic saimniecisko darbību.

Kompānija arī plāno investēt jauna "Vision Express" optikas veikala koncepta ieviešanā uzņēmuma tirdzniecības vietās.

2019.gadā "Vision Express Baltija" strādāja ar 6,856 miljonu eiro apgrozījumu un 567 022 eiro peļņu.

"Vision Express Baltija" reģistrēts 1991.gada decembrī, un uzņēmuma pamatkapitāls ir 547 410 eiro. Uzņēmums pieder SIA "Optometrijas centrs", bet patiesie labuma guvēji - Pēteris Cikmačs, Jānis Dzenis, Toms Dzenis un Gatis Kokins.