Noslēgsies izsoles CSDD piederošo kapitāldaļu izsole divos tehniskās apskates uzņēmumos

Rīga, 21.jūl., LETA. Šodien noslēgsies izsoles Ceļu satiksmes drošības direkcijai (CSDD) piederošo kapitāldaļu izsole divos tehniskās apskates uzņēmumos SIA "Autests" un SIA "Venttests", aģentūru LETA informēja SIA "Publisko aktīvu pārvaldītājs "Possessor"" ("Possessor", iepriekš - Privatizācijas aģentūra).

Savukārt 28.jūlijā noslēgsies vēl divas izsoles tehniskās apskates uzņēmumos - IA "Auteko & TUV Latvija - TUV Rheinland grupa" (TUV) un SIA "Scantest".

Izsoles tiek rīkotas, lai izbeigtu CSDD līdzdalību visos četros autotransporta tehnisko apskašu pakalpojumu sniegšanas uzņēmumos un nodotu šo pakalpojumu nodrošināšanu privātuzņēmēju rokās.

"Possessor" pauda, ka "Autests" ir trešais lielākais tehnisko apskašu pakalpojumu sniedzējs Latvijā ar stacijām Ogrē, Cēsīs, Limbažos, Jūrmalā, Krāslavā, Tukumā un Daugavpilī. Pagājušo gadu uzņēmums noslēdza ar 2,3 miljonu eiro ieņēmumiem un 253 000 eiro peļņu. Interesentiem tiek piedāvāts iegādāties SIA "Autests" 393 kapitāla daļas jeb 20% no pamatkapitāla. Kapitāla daļu paketes izsoles sākumcena ir noteikta 375 000 eiro apmērā.

Turpretī "Venttests" ir mazākais tehnisko apskašu pakalpojumu sniedzējs Latvijā, un tā vienīgā stacija atrodas Ventspilī. Izsolē tiek piedāvāts iegādāties 142 401 kapitāla daļas jeb 50% no pamatkapitāla. Kapitāla daļu paketes izsoles sākumcena - 310 000 eiro. "Venttests" apgrozījums pagājušajā gadā bija 289 254 eiro un peļņa - 59 315 eiro, liecina informācija "Firmas.lv".

Kā ziņots, 2020.gada augustā Ministru kabinets atbalstīja rosinājumu tehniskās apskates pakalpojumus iepirkt kā ārpakalpojumus, tādējādi uzdodot CSDD pārdot savas kapitāldaļas četrās CSDD akreditētās sabiedrības - "Auteko&TUV Latvija", "Autests", "Scantest" un "Venttests".

CSDD ir valsts akciju sabiedrība. Direkcija reģistrē transporta līdzekļus Latvijā, izsniedz vadītāju apliecības, veic automašīnu tehnisko apskati un sniedz citus pakalpojumus. CSDD ienākumus gūst no pakalpojumu maksām. Direkcijas kapitāldaļu turētājs ir Satiksmes ministrija.