"Jysk Linnen'n Furniture" apgrozījums pagājušajā finanšu gadā saruka par 6,1%

Rīga, 19.jūl., LETA. Mājsaimniecības preču tirgotājs "Jysk Linnen'n Furniture" pagājušajā finanšu gadā, kas ilga no 2020.gada 1.marta līdz 2021.gada 28.februārim, strādāja ar 22,945 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 6,1% mazāk nekā gadu iepriekš, bet kompānijas peļņa palielinājās vairākas reizes - līdz 24,164 miljoniem eiro, liecina informācija "Firmas.lv".

Kompānijas vadības ziņojumā teikts, ka pārskata gadā "Jysk" grupas ietvaros notika restrukturizācijā, un uzņēmums pārdeva tam piederošās daļas asociētajā kompānijā. Tādējādi būtiski palielinājās "Jysk Linnen'n Furniture" peļņa iepriekšējā finanšu gadā. Notikušās restrukturizācijas dēļ mainījās arī "Jysk Linnen'n Furniture" mātessabiedrība.

Savukārt apgrozījuma kritumu kompānijas vadība galvenokārt saista ar Covid-19 ierobežojumiem un klientu plūsmas samazināšanos ierobežojumu dēļ.

Kā atzīst uzņēmumu vadība, pērn Covid-19 noteikto ierobežojumu dēļ mazinājās apmeklētāju plūsma "Jysk" veikalos un tādējādi samazinājās arī pārdošanas apjomi. Lielāki pārdošanas apjomu kritumi novēroti tirdzniecības centros, kur atrodas "Jysk" veikali, savukārt reģionālie veikali, pēc uzņēmuma vadības vēstītā, joprojām uzrāda salīdzinoši labākus rezultātus.

Uzņēmums aktīvi strādā pie piegāžu kvalitātes uzlabošanas interneta veikala klientiem, jo pārdošanas apjoms tur ir pieaudzis vairāk nekā trīs reizes, salīdzinot ar iepriekšējo finanšu gadu.

Lai Covid-19 apstākļos nodrošinātu uzņēmuma komercdarbības nepārtrauktību un likviditāti, kompānijas vadība īstenoja vairākus svarīgus pasākumus. Piemēram, uzņēmuma administrācijā ieviests darbs no mājām, ievērojot rotācijas principu, apstiprināti kapitālizdevumi turpmākajiem 12 mēnešiem, kā arī pārskatīti resursi visās nodaļās, un tur, kur tas bijis nepieciešams, resursi ir samazināti vai pārplānoti uz e-komerciju. Tāpat veikti citi pasākumi uzņēmuma komercdarbības nepārtrauktības nodrošināšanai.

Iepriekšējā finanšu gadā, kas ilga no 2019.gada 1.marta līdz 2020.gada 28.februārim, "Jysk Linnen'n Furniture" strādāja ar 24,447 miljonu eiro apgrozījumu un 1,12 miljonu eiro peļņu.

"Jysk Linnen'n Furniture" reģistrēts 2001.gada martā, un tā vienīgais īpašnieks ir SIA "Do it", bet patiesais labuma guvējs - Dānijas pilsonis Jākups Jakobssens. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 3,501 miljons eiro.