"Vendon" izstrādāto bezkontakta maksājumu risinājumu plāno piedāvāt arī Latīņamerikā un Ziemeļamerikā

Rīga, 16.jūl., LETA. "Draugiem Group" lietu interneta (IoT) uzņēmums SIA "Vendon", kas piedāvā telemetrijas, biznesa inteliģences un maksājumu risinājumus tirdzniecības un kafijas automātu biznesam, izstrādāto bezkontakta maksājumu risinājumu sākotnēji plāno piedāvāt Eiropas Ekonomikas zonas (EEZ) valstīs, bet vēlāk arī Latīņamerikā un Ziemeļamerikā, aģentūrai LETA pavēstīja "Vendon" valdes priekšsēdētājs Kristiāns Vēbers.

Uzņēmums darbu pie tirdzniecības un kafijas automātiem piemērota bezkontakta maksājumu risinājuma noslēdzis nesen. 

"Karšu maksājumiem mums pagaidām fokuss ir EEZ valstis, kur šos maksājumus varam piedāvāt. Mēs vēlamies pārbaudīt, kā viss strādā, kā strādā sistēmas. Vēlāk mēs šo risinājumu piedāvāsim Latīņamerikas un Ziemeļamerikas valstīm," stāstīja Vēbers.

Pašreiz "Vendon" apkalpo lielākos pārtikas un dzērienu zīmolus visā pasaulē un tūkstošiem uzņēmumu vairāk nekā 75 valstīs. Vienlaikus Latvijas tirgus "Vendon" apgrozījumā veido salīdzinoši mazu daļu - apmēram 1-2%.

Pēc Vēbera minētā, uzņēmums nav aplēsis precīzas investīcijas, cik ieguldītas risinājuma izstrādē, taču pie tā "Vendon" strādāja aptuveni gadu desmit cilvēku sastāvā. Gads gan esot ļoti īss laika periods šādam projektam, jo, kā norādīja Vēbers, kredītkaršu dati ir sargātākie dati internetā, kas nozīmē ļoti augsts drošības prasības šāda veida risinājumiem.

"Sarežģītākais bija uzbūvēt pašu sistēmu - kā mēs kartes nolasām, atsūtam uz saviem serveriem, aizsūtam uz bankām, paņemam naudu no kartes izdevējbankas, un to visu darām drošā veidā," skaidroja Vēbers, piebilstot, ka izstrādes process ietvēra arī dažāda veida sertifikācijas.

Uzņēmuma bezkontakta maksājumu iekārta atbalsta visas populārākās bezkontakta norēķinu metodes. "Vendon" maksājumu risinājums darbojas tandēmā ar IoT un telemetrijas platformu, ko izstrādājis pats uzņēmums.

"Vendon" ir globāls IoT uzņēmums, kas piedāvā telemetrijas, biznesa inteliģences un maksājumu risinājumus tirdzniecības automātu un kafijas nozarei.

Kompānija "Vendon" reģistrēta 2011.gada maijā, un tās pamatkapitāls ir 134 814 eiro, liecina "Firmas.lv" informācija. Kompānijas lielākais īpašnieks ir "BaltCap Latvia Venture Capital Fund" (54,66%), seko AS "Pirmdiena", kuras īpašumā ir 16,91%, "Draugiem Group"  - 16,01%, savukārt 9,17% pieder Mārtiņam Grandānam, 2,58% - Vēberam un 2,58% - Edgaram Binānam.