"Olainfarm" padomes priekšsēdētāja vietnieces amatā iecelta Irina Maligina

Rīga, 9.jūl., LETA. Zāļu ražotāja "Olainfarm" padomes priekšsēdētāja vietnieces amatā iecelta līdzšinējā padomes locekle Irina Maligina, liecina "Firmas.lv" informācija.

Tādējādi "Olainfarm" šobrīd ir divi padomes priekšsēdētāja vietnieki - Maligina un Sandis Petrovičs, kurš šajā amatā ir kopš 19.jūnija.

Izmaiņas "Olainfarm" padomē reģistrētas ceturtdien, 8.jūlijā.

Šogad 19.jūnijā Uzņēmumu reģistrs iegrāmatoja "Olainfarm" 17.jūnija akcionāru ārkārtas sapulcē ievēlēto jauno padomi piecu cilvēku sastāvā. "Olainfarm" padomes priekšsēdētājs ir Juris Bundulis, bet padomes locekļi ir Andrejs Leibovičs un Pēteris Rubenis.

Vienlaikus ceturtdien, 8.jūlijā, veikts izmaiņas datos par kompānijas patiesajiem labuma guvējiem - kā kompānijas patiesās labuma guvējas minētas divas no Valērija Maligina mantiniecēm - Maligina un Nika Saveļjeva.

Jau vēstīts, ka Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) ir saņēmusi "Repharm" grupas uzņēmuma AS "AB City" pieteikumu "Olainfarm" akciju atpirkšanas obligātā piedāvājuma izteikšanai. Vienas akcijas atpirkšanas cena, pēc prospektā sniegtās informācijas, paredzēta 9,26 eiro.

Paredzēts, ka akciju atpirkšanas obligāto piedāvājumu varēs pieņemt 30 dienu laikā no tā izteikšanas brīža, kas sāksies nākamajā darba dienā pēc tam, kad piedāvājums būs publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".

Pēc prospektā sniegtās informācijas, "AB City" uz netieši iegūtās līdzdalības pamata iegūtas no "Olainfarm" akcijām izrietošās balsstiesības, kas veido 30,85% no "Olainfarm" balsstiesīgo akciju kopskaita.

"Repharm" šogad 21.jūnijā paziņoja, ka kompānija lūgs FKTK atļauju izteikt akciju atpirkšanas obligāto piedāvājumu "Olainfarm" akcionāriem, jo "Repharm" grupa ieguvusi būtisku līdzdalību "Olainfarm" kapitālā.

"Repharm" grupa ir informējusi biržu "Nasdaq Riga" par vienošanos ar Saveļjevu par 7,8% akciju balsstiesību iegūšanu "Olainfarm", īstenojot šīs tiesības caur "Repharm" mātesuzņēmumu "AB City". Tāpat "Repharm" šogad februārī ziņoja par vienošanos ar Annu Emīliju Maliginu par tiesību iegūšanu uz 21,97% "Olainfarm" akciju pirkumu un balsstiesību iegūšanu, īstenojot šīs tiesības caur "Repharm" meitasuzņēmumu SIA "Farma Fund".

Savukārt "Repharm" grupā ietilpstošajai "Rīgas farmaceitiskajai fabrikai" tiešā veidā pieder 1,07% "Olainfarm" akciju.

Ja akciju atpirkšanas obligātajā piedāvājumā "Repharm" iegūs līdzdalību vairāk nekā 50% apmērā, "Repharm" īstenos pienākumu vērsties Konkurences padomē, lai lūgtu darījuma saskaņojumu, iepriekš minēja kompānijā.

Holdingkompānija "AB City" reģistrēta 2018.gadā, tās pamatkapitāls ir 126 536 960 eiro, liecina "Firmas.lv" informācija. Uzņēmuma patiesie labuma guvēji nav norādīti, bet uzņēmuma padomē strādā "Repharm" līdzīpašnieki Andrejs Leibovičs, Jānis Oskerko un Aleksandrs Livšics. Savukārt "AB City" valdē ir "Repharm" līdzīpašnieks Roberts Tavjevs un Sergejs Korņijenko.

Paralēli Čehijas uzņēmums "Black Duck Invest" apgalvo, ka kļuvis par lielāko "Olainfarm" akcionāru, taču policija izmeklē aizdomas, ka darījums patiesībā ir krāpšana, un lietā aizturējusi vismaz trīs personas.

"Black Duck Invest" paziņojumā medijiem iepriekš norādīja, ka "Repharm" kontroli "Olainfarm" pārņēmusi pretlikumīgi un "Black Duck Invest" turpinās aizstāvēt savas tiesības Latvijas un Čehijas tiesās, lai panāktu ar "Olmafarm" noslēgtā "Olainfarm" akciju iegādes darījuma izpildi.

"Olainfarm" koncerna apgrozījums pagājušajā gadā bija 122,157 miljoni eiro, kas ir par 11% mazāk nekā 2019.gadā, savukārt koncerna peļņa samazinājās 2,3 reizes un bija 9,478 miljoni eiro.

"Olainfarm" nodarbojas ar gatavo zāļu formu, farmaceitisko preparātu un uztura bagātinātāju, kā arī ar ķīmisko vielu un aktīvo farmaceitisko ingredientu ražošanu. "Olainfarm" lielākais akcionārs ir "Olmafarm" (42,56%), kas vienādās daļās pieder Valērija Maligina mantiniecēm - Irinai Maliginai, Annai Emīlijai Maliginai un Nikai Saveļjevai. "Olainfarm" akcijas kotē "Nasdaq Riga" oficiālajā sarakstā.

Savukārt "Repharm" ir veselības aprūpes jomā strādājošu Latvijas uzņēmumu grupa, kas apvieno "Sentor Farm aptiekas" (zīmols "Mēness aptieka"), AS "Veselības centru apvienība", SIA "Centrālā laboratorija", "Rīgas farmaceitiskā fabrika" un "Recipe Plus". "Repharm" uzņēmumu grupa ir izveidota 2009.gadā. 2019.gadā "Repharm" koncerna apgrozījums bija 283,008 miljoni eiro, bet koncerna peļņa bija 34,56 miljoni eiro.

"Repharm" patiesie labuma guvēji, pēc "Firmas.lv" datiem, ir vairākas Latvijas privātpersonas - Roberts Tavjevs, Jānis Oskerko, Mihails Lurje, Aleksandrs Livšics, Andrejs Leibovičs, Sergejs Korņijenko, Josifs Apts un Jeļena Ņikitina.