Rīga, 7.jūl., LETA. Gaļas pārstrādes uzņēmums SIA "Senlejas" pērn strādāja ar 4,865 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 13,2% mazāk nekā gadu iepriekš, vienlaikus kompānijas peļņa saruka par 40,7% un bija 81 882 eiro, liecina "Firmas.lv" publiskotā informācija.
Kompānijas gada pārskata pielikumos skaidrots, ka "Senlejas" strādā pārtikas nozarē, ko negatīvi ietekmējis Covid-19. Cita starpā, pandēmijas ierobežošanas pasākumi sekmēja HoReCa jeb viesnīcu, restorānu un kafejnīcu sektora pieprasījuma sarukumu, kā arī izglītības iestādēm piegādātās produkcijas pieprasījumu.
Vienlaikus ir būtiski palielinājušies izdevumi saistībā ar darba drošību un produkcijas kvalitāti.
Kā norādīts gada pārskata vadības ziņojumā, turpmāk kompānija paredz noturēties lielāko Latvijas liellopu kautuvju pieciniekā. Tāpat, investējot lielāka gaļas izgriešanas ceha un noliktavu jaunbūvē, kā arī fasēšanas tehnoloģiju modernizācijā, kompānijas vadība plāno iegūt lielāku ienākumu daļu uz saražotās vienības kilogramu. Līdztekus tiks paplašināts ražotās produkcijas sortiments.
Jau ziņots, ka 2019.gadā "Senlejas" strādāja ar 5,602 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 7,9% mazāk nekā gadu iepriekš. Vienlaikus kompānijas peļņa saruka par 16,7% - līdz 138 041 eiro.
"Senlejas" reģistrēta 1992.gadā, un uzņēmuma pamatkapitāls ir 2835 eiro. 50,26% kompānijas kapitāldaļu pieder Alvim Mihailovam, savukārt 49,74% - Inai Meijai.
Gaļas pārstrādātāja "Senlejas" apgrozījums pērn saruka par 13,2%
LETA 07.07.2021
Jaunuzņēmums "TM Tech" izveidojis juridiskajai videi pielāgotu MI platformu "Lexu AI"
LETA 16.01.2026
Rīga, 16. janv., LETA. Latvijas jaunuzņēmums SIA "TM Tech" izveidojis juridiskajai videi pielāgotu mākslīgā intelekta (MI) platformu "Lexu AI", aģentūru LETA informēja uzņēmumā.
"Lexu AI" ir MI risinājums Latvijā, kurā juristi meklē, analizē un izma
...
EM produktivitātes rādītājs "DeskTime" lietotnē sasniedzis 92%
LETA 16.01.2026
Rīga, 16. janv., LETA. Ekonomikas ministrijas (EM) vidējais darba laika uzskaites lietotnes "DeskTime" produktivitātes rādītājs ir sasniedzis 92%, aģentūru LETA informēja AS "Draugiem Group".
EM noslēgusi pirmo gadu kopš darba laika uzskaites un ana
...
papildināta - Biedrība aicina LSM pārskatīt nostāju par Izraēlas sabiedriskā medija dalību "Eirovīzijā"
LETA 16.01.2026
(Pievienotas pēdējās trīs rindkopas.)
Rīga, 16. janv., LETA. Biedrība "Ebreji par mieru" aicina pārskatīt Latvijas Sabiedriskā medija (LSM) nostāju attiecībā uz Izraēlas sabiedriskā medija dalību "Eirovīzijas" dziesmu konkursā.
Vēstulē LSM valdei,
...