"Nordeka" iegādājusies septiņus elektriskos pasažieru mikroautobusus

Rīga, 6.jūl., LETA. Pasažieru pārvadātājs AS "Nordeka" iegādājies septiņus elektriskos "Novus Ecoline" pasažieru mikroautobusus, kas būvēti uz "Mercedes Sprinter" modeļa bāzes, aģentūru LETA informēja mikroautobusu servisa nodrošinātāja SIA "Domenikss" pārstāvji.

"Domenikss" pārstāvji minēja, ka elektriskie mikroautobusi ir būvēti Lietuvā, Viļņā, pēc "Domenikss" īpašniecei Benitai Danilenko piederošā SIA "E Buss" pasūtījuma, kas ir oficiālais šo autobusu izplatītājs Latvijā.

Kompānijā norādīja, ka pasažieru pārvadājumus attiecīgie mikroautobusi sāks nodrošināt 1.augustā Pierīgā un Bauskas apkaimē, tostarp maršrutos Rīga-Saurieši-Salaspils, Salaspils-Daugavas muzejs-TEC2-Saulkalne, Bauska-Janeikas, Bauska-Viesturi un Bauska-Ādžūni.

"Augsts pieprasījums pēc mikroautobusiem ar sēdvietu skaitu līdz 22 vietām vērojams visās Baltijas un arī Skandināvijas valstīs. Savukārt bezizmešu transporta attīstība ir starp globāla mēroga prioritātēm. Tāpēc šim projektam ir augsts potenciāls," atzīmēja "Domenikss" valdes loceklis Vitālijs Ročans.

Viņš pauda, ka "Nordeka" ir kļuvuši par pirmo uzņēmumu, kas reģionālajos pārvadājumos "startē" ar elektriskajiem mikroautobusiem.

Jau vēstīts, ka "Nordeka" 2019.gadā strādāja ar 14,343 miljonu eiro apgrozījum un 70 784 eiro zaudējumiem. Kompānijas finanšu dati par 2020.gadu vēl nav publiskoti. "Nordeka" reģistrēta 1991.gadā, un tās pamatkapitāls ir 2,669 miljoni eiro. Uzņēmuma patiesais labuma guvējs ir Juris Savickis.

Savukārt kompānija "E Buss" reģistrēta 2020.gadā, un tās pamatkapitāls ir 2800 eiro. Kompānijas vienīgā īpašniece ir Danilenko, liecina "Firmas.lv" informācija.