Sāksies CSDD piederošo kapitāldaļu izsole divos tehniskās apskates uzņēmumos

Rīga, 28.jūn., LETA. Šodien sāksies Ceļu satiksmes drošības direkcijai (CSDD) piederošo kapitāldaļu izsole divos tehniskās apskates uzņēmumos SIA "Auteko & TUV Latvija - TUV Rheinland grupa" (TUV) un SIA "Scantest", aģentūru LETA informēja SIA "Publisko aktīvu pārvaldītājs "Possessor"" ("Possessor", iepriekš - Privatizācijas aģentūra).

Pieteikšanās izsolēs norit līdz 18.jūlijam, bet tās noslēgsies 28.jūlijā. 

Pagājušajā nedēļā, 21.jūnijā, jau sākās izsoles CSDD piederošo tehniskās apskates uzņēmumu SIA "Autests" un SIA "Venttests" kapitāldaļu pārdošanai. Pieteikšanās šajā izsolēs notiek līdz 11.jūlijam, bet to beigu datums ir 21.jūlijs.

TUV ir lielākais tehnisko apskašu pakalpojumu sniedzējs Latvijā ar stacijām Rīgā, Jelgavā, Dobelē, Bauskā, Jēkabpilī, Madonā, Preiļos un Aizkrauklē. Pagājušo gadu uzņēmums noslēdza ar 7,72 miljonu eiro apgrozījumu un 1,2 miljonu eiro peļņu, liecina "firmas.lv" informācija.

CSDD pieder 51% TUV daļu, bet vienai no pasaules lielākajām tehnisko apskašu kompānijām, Vācijas "TÜV Rheinland" - 49% daļu.

Interesentiem izsolē tiek piedāvāts iegādāties 765 kapitāla daļas jeb 51% no pamatkapitāla ar sākumcenu 4,6 miljoni eiro.

Savukārt "Scantest" ir Latvijā otrs lielākais tehnisko apskašu pakalpojumu sniedzējs, kas darbojas 13 pilsētās - Liepājā, Grobiņā, Kuldīgā, Saldus, Talsos, Valmierā, Valkā, Rēzeknē, Ludzā, Siguldā, Balvos, Gulbenē, Alūksnē. Uzņēmuma apgrozījums pērn bija 3,81 miljons eiro, bet peļņa - 0,81 miljons eiro, informē "Possessor".

CSDD pieder 20% "Scantest" daļu. Kontrolpakete jeb 51% daļu pieder tehnisko apskašu kompānijai no Zviedrijas "Carspect Group AB", bet 29% - Olafa un Līgas Liniņu uzņēmumam SIA "CA 88".

Izsolē varēs nopirkt 500 "Scantest" kapitāla daļas jeb 20% no pamatkapitāla par sākumcenu 450 000 eiro.

Abas izsoles notiks elektroniski, un tajās jāpiesakās līdz 18.jūlijam izsoļu vietnē "izsoles.ta.gov.lv/". TUV izsoles dalībniekiem jāsamaksā drošības nauda 920 000 eiro, bet "Scantest" izsoles dalībniekiem - 90 000 eiro.

Kā ziņots, 2020.gada augustā Ministru kabinets atbalstīja rosinājumu tehniskās apskates pakalpojumus iepirkt kā ārpakalpojumus, tādējādi uzdodot CSDD pārdot savas kapitāldaļas četros uzņēmumos - TUV, "Autests", "Scantest" un "Venttests".

CSDD ir valsts akciju sabiedrība. Direkcija reģistrē transporta līdzekļus Latvijā, izsniedz vadītāju apliecības, veic automašīnu tehnisko apskati un sniedz citus pakalpojumus. CSDD ienākumus gūst no pakalpojumu maksām. Direkcijas kapitāldaļu turētājs ir Satiksmes ministrija.