"Draugiem Group" Cēsīs iecerējis atjaunot vēsturisko Konrāda namu

Rīga, 7.jūn., LETA. AS "Draugiem Group" iecerējis atjaunot vēsturisko Konrāda nama Cēsīs, telpas tostarp padarot arī publiski pieejamas, aģentūrai LETA apliecināja "Draugiem Group" runasvīrs Jānis Palkavnieks.

Viņš gan uzsvēra, ka darījums vēl nav noticis, bet, tam īstenojoties, Konrāda namā iecerēts ierīkot "Draugiem Group" biroju, kopstrādes telpas, un tā paredzēta arī kā vieta dažādām ar programmēšanu saistītām mācībām, ko piedāvās "Draugiem Group". Par konkrētām summām pagaidām vēl nevarot pateikt.

Šim mērķim arī nodibināts uzņēmums SIA "Konrāda nami", kas reģistrēts 3.jūnijā. Uzņēmuma pamatkapitāls ir divi miljoni eiro, un "Draugiem Group" ir vienīgais kompānijas īpašnieks, bet patiesais labuma guvējs - Agris Tamanis.

Cēsīs kopš 2017.gada ir arī "Draugiem Group" drukas produktu ražotāja "Prinful" birojs.

Nekustamo īpašumu portālā "City24.lv" pieejamā informācija liecina, ka ēkas, Torņa ielā 1, platība ir 1268 kvadrātmetri, bet īpašumā esošās zemes platība - 1253 kvadrātmetri. Ēkā ir trīs stāvi un 18 istabas.

"City24" pieejamais ēkas apraksts arī liecina, ka savu pašreizējo nosaukumu nams ieguvis pateicoties Matildei Paulīnei Emelīnai Konrad, kurai 1902.gadā tika nostiprinātas nama īpašuma tiesības. Savukārt, 1911.gada 3.novembra laikraksts "Cēsu Ziņas" vēstīja jaunumus, iezīmējot interesantu liecību par to, ko savulaik iemiesojušas nama telpas: "Gada sākumā īrētās telpās tā sauktajā "Konrāda namā" pie Sv. Jāņa baznīcas sācis darboties Cēsu pirmais konematogrāfs "Teatrs Pate Elektrokino".".

Pēc pārbūves veikšanas, kas notika laika posmā no 1932.-1934.gadam, ēka tika pie 3.stāva, kas ļāva pulcēt vēl dažādus radošā darba veicējus.

Ēka atrodas vairāku valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu teritorijā, taču tā nav iekļauta valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstā.

"Draugiem Group" reģistrēta 2017.gada augustā, un tās pamatkapitāls ir 4,435 miljoni eiro, liecina "Firmas.lv" informācija. Kompānijas patiesais labuma guvējs ir Tamanis.