PTAC: "Mogo" atzinis pieļautos pārkāpumus parāda atgūšanas izdevumu pieprasīšanā no patērētājiem

Rīga, 12.maijs, LETA. Nebanku kreditētājs AS "Mogo" iesniedzis rakstveida apņemšanos Patērētāju tiesību un aizsardzības centram (PTAC), atzīstot pieļautos pārkāpumus parāda atgūšanas izdevumu pieprasīšanā no patērētājiem, aģentūrai LETA pavēstīja PTAC pārstāve Sanita Gertmane.

Viņa skaidroja, ka PTAC pagājušā gada rudenī, saņemot patērētāja sūdzību, sāka "Mogo" komercprakses izvērtēšanu, par maksājumu kavējumiem virs 10 dienām papildu līgumsodam pieprasot parāda atgūšanas izdevumu segšanu 17 eiro apmērā.

PTAC konstatējis, ka "Mogo" papildu līgumsodam par maksājumu kavējumiem pieprasīja arī normatīviem neatbilstošus parāda apkalpošanas izdevumus. Turklāt šī informācija par papildu maksājumiem, ja maksājums tiek kavēts vairāk par 10 dienām, nebija iekļauta aizdevuma līgumā.

Uzņēmums iesniedzis PTAC rakstveida apņemšanos, kurā atzīst izdarīto pārkāpumu un turpmāk apņemas ievērot godīgu darījumu praksi un nepiemērot parādu atgūšanas izdevumus 17 eiro apmērā.

Tāpat, pēc Gertmanes teiktā, "Mogo" veiks atmaksu parādu atgūšanas izdevumiem, kas ir ieturēti laika periodā no 2020.gada 1.janvāra līdz 2021.gada 31.martam, patērētājiem, kuriem līdz šā gada 30.aprīlim ir spēkā esošs kreditēšanas līgums ar kreditētāju.

Lai saņemt ieturēto izdevumu atmaksu, PTAC aicina patērētājus līdz šā gada 30.jūnijam iesniegt "Mogo" iesniegumu par ieturēto parāda atgūšanas izdevumu atgriešanu, norādot savu vārdu, uzvārdu, personas kodu un uz patērētāja vārda atvērto konta numuru, uz kuru veikt pārskaitījumu. 

"Mogo" reģistrēta 2012.gadā, un tās pamatkapitāls ir pieci miljoni eiro, liecina "Firmas.lv" informācija. Kompānijas patiesais labuma guvējs ir Aigars Kesenfelds. "Mogo" peļņa pagājušajā gadā sasniedza 5,6 miljonus eiro, kas ir par 14% vairāk nekā 2019.gadā.

"Mogo" ir daļa no starptautiskas finanšu tehnoloģiju grupas "Mogo Finance". "Mogo" Latvijā piedāvā līzinga, atgriezeniskā līzinga un auto nomas pakalpojumus. "Mogo Finance Grupa" darbojas 14 pasaules valstīs, tostarp, Baltijā un Eiropā, Kaukāza un Centrālās Āzijas reģionos, kā arī Austrumāfrikā.