"Mārupes metālmeistara" apgrozījums pērn samazinājies par 3,8%

Rīga, 12.maijs, LETA. Metālapstrādes uzņēmuma AS "Mārupes metālmeistars" apgrozījums pagājušajā gadā bija 10,664 miljoni eiro, kas ir par 3,8% mazāk nekā 2019.gadā, bet uzņēmuma peļņa pieauga par 12% un bija 565 875 eiro, liecina "Firmas.lv" informācija.

Uzņēmuma gada pārskata vadības ziņojumā teikts, ka apgrozījuma samazinājums saistīts ar Covid-19 pandēmijas izraisīto pasūtījumu praktisku apstāšanos 2020.gada pavasarī. Savukārt vasarā, kad pasūtījumi sāka augt, ražošanai trūka izejmateriālu, jo Covid-19 dēļ bija slēgta rūpnīca Indijā, kas ir galvenais izejmateriālu piegādātājs. 

Covid-19 pandēmijas dēļ uzņēmums no valsts saņēma dīkstāves pabalstus darbiniekiem, kā arī nodokļu nomaksas termiņa pagarinājumu uz diviem gadiem. 

Šogad uzņēmums plāno palielināt apgrozījumu par 7%. 

"Mārupes metālmeistars" plāno uzlabot produkcijas kvalitāti, kā arī galveno uzsvaru likt uz tirgus daļas palielināšanu Eiropas Savienības valstīs un Ziemeļeiropā.

"Mārupes metālmeistars" patlaban darbojas divās ražotnēs Ozolniekos.

2019.gadā "Mārupes metālmeistars" strādāja ar 11,084 miljonu eiro apgrozījumu un guva 505 052 eiro peļņu.

Kompānija "Mārupes metālmeistars" reģistrēta 1999.gadā. "Mārupes metālmeistars" ražo tērauda jumtu un sienu segumus, ūdens noteksistēmas un papildelementus jumtu ierīkošanai, kā arī dažādu gabarītu metāla konstrukcijas. Kompānijas produkcija tiek izplatīta ar preču zīmi "Metalmaster". "Mārupes metālmeistara" pamatkapitāls ir 621 406 eiro. Uzņēmuma patiesais labuma guvējs ir Jānis Grāvītis.