Nekustamā īpašuma pārvaldītājas "Skanstes City" apgrozījums pērn audzis par 23,6%

Rīga, 7.maijs, LETA. Nekustamā īpašuma pārvaldītāja AS "Skanstes City" pagājušajā gadā strādāja ar 5,76 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 23,6% vairāk nekā 2019.gadā, bet kompānijas peļņa samazinājās 2,6 reizes un bija 1,818 miljoni eiro, liecina "Firmas.lv" informācija.

Uzņēmuma gada pārskata vadības ziņojumā teikts, ka Covid-19 pandēmijas izraisītie ierobežojumi ietekmēja arī "Skanstes City" darbību - uzņēmuma klienti saskārās ar finanšu problēmām, samazinājās pieprasījums pēc nomas platībām, kā arī bija nepieciešams ieviest papildu piesardzības pasākumus.

Uzņēmums aktīvi strādājis ar klientiem pie sadarbības nosacījumu pārskatīšanas, kā arī panākti labvēlīgāki kreditēšanas nosacījumi ar kreditējošo banku. Tāpat no "SG Capital" fonda tika piesaistīti papildu līdzekļi 3,5 miljonu eiro apmērā, lai nodrošinātu augstu likviditāti. 

Vadības ziņojumā teikts, ka, neskatoties uz Covid-19 pandēmijas ietekmi, uzņēmuma finanšu stāvoklis pērn uzlabojās - bruto peļņa pieauga līdz četriem miljoniem eiro, bet pašu kapitāls tika palielināts līdz 27,1 miljonam eiro.

Pērn "Skanstes City" veica ieguldījumus jaunu biroja telpu izbūvē, inženiertehniskās izpētes darbos iegādāto īpašumu attīstībai, kā arī tika noslēgti vairāki nozīmīgi nomas darījumi, tādējādi sagaidāma īpašuma atdeves rādītāju uzlabošanās ilgtermiņā, teikts vadības ziņojumā. 

Tāpat pērn sākts reorganizācijas process radniecīgā uzņēmuma SIA "Skanstes īpašumi" pievienošanai "Skanstes City", kuru plānots pabeigt 2021.gada jūlijā. 

Šogad "Skanstes City" plāno turpināt biroju kompleksa modernizāciju, kā arī attīstīt uzņēmumam piederošos zemesgabalus, lai uzlabotu biroju kompleksa daudzveidību, teikts vadības ziņojumā. 

2019.gada oktobrī nekustamā īpašuma fonds "SG Capital" apvienoja 2018.gadā iegādātos biroju centrus "SWH biroju centrs" un "Duntes nami" vienā - "Skanstes City". "Duntes namus" fonds iegādājās 2018.gada jūlijā, bet "SWH biroju centru" - 2018.gada decembrī. Abu biroju kompleksu iegādē tika investēti aptuveni 70 miljoni eiro.

Savukārt 2020.gada 23.martā uzņēmums mainīja nosaukumu no "SWH grupa" uz "Skanstes City".

Uzņēmuma padomes priekšsēdētājs un līdzīpašnieks Harijs Švarcs iepriekš aģentūrai LETA norādīja, ka pēc biroju centru iegādes, to pārbūvē tika investēti vēl 13,6 miljoni eiro. Tāpat Švarcs piebilda, ka apvienoto biroju centru kopējā iznomājamā platība ir apmēram 50 000 kvadrātmetru, bet "SG Capital" tieši blakus šiem biroju centriem starp Skanstes un Laktas ielu ir iegādājies vēl neapbūvētus zemesgabalus, uz kuriem ir iespējams būvēt jaunus birojus ar gandrīz tikpat lielu iznomājamo platību.

Švarcs skaidroja, ka Skanstes ielas pusē fondam pieder zemesgabals hektāra platībā uz kura var uzbūvēt biroju centru ar 19 000 kvadrātmetru iznomājamo platību, bet kvartāla iekšpusē var uzbūvēt biroju centru 20 000 līdz 30 000 kvadrātmetru platībā. 

2019.gadā "Skanstes City" strādāja ar 4,661 miljona eiro apgrozījumu un guva 4,727 miljonu eiro peļņu.

Uzņēmums reģistrēts 1998.gadā, tā pamatkapitāls ir 4 842 429 eiro. Uzņēmuma patiesie labuma guvēji ir nekustamo īpašumu fonda "SG Capital" partneri Harijs Švarcs un Pēteris Grieze.