Rīga, 27.apr., LETA. Rīgas domes Mājokļu un vides komiteja šodien skatīs jautājumu par jaunas biokurināmā katlumājas izbūvi Rencēnu ielā 30, liecina komitejas sēdes darba kārtība.
Paredzēts, ka komitejas deputāti atbalstīs "Rīgas siltuma" meitas kompānijas SIA "Rīgas BioEnerģija" ieceri būvēt šķeldas katlumāju.
Katlumāja paredzēta Daugavas labā krasta siltumapgādes nodrošināšanai.
Galīgais lēmums par būvniecības ieceres akceptēšanu būs jāpieņem domes sēdē.
Plānots, ka pēc katlumājas izbūves tiks palielināts atjaunojamo energoresursu izmantošanas īpatsvars Rīgas centralizētajā siltumapgādes sistēmā un samazināta atkarība no dabasgāzes iepirkšanas.
Projektā paredzēts izbūvēt biokurināmā (šķeldas) katlumāju ar nominālo ievadīto siltuma jaudu līdz 48 megavatiem, uzstādot divus biokurināmā katlus un divus dūmgāzu kondensatorus.
Katlumāja plānots saražot līdz 363 000 megavatstundu siltumenerģijas gadā, patērējot līdz 129 064 tonnu šķeldas.
Katlumājas darbība paredzēta nepārtrauktā režīmā, nodrošinot siltumapgādi Daugavas labajā krastā.
Darbības vietas kopējā platība ir 1,60 hektāri, no kuriem aptuveni 0,3 hektāri paredzēti katlumājas būvniecībai un aptuveni 0,7 hektāri paredzēti ceļu un laukumu apbūvei.
Katlumājas nodošana ekspluatācijā un siltumenerģijas ražošanas sākšana paredzēta 2021.gadā.
Kā liecina "Firmas.lv informācija, "Rīgas BioEnerģija" reģistrēta 2015.gadā. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 12,9 miljoni eiro.
Uzņēmums 2020.gadā strādājis ar 7,2 miljonu eiro apgrozījumu un 438 952 eiro peļņu.
Rīgas domes komitejā spriedīs par jaunas biokurināmā katlumājas izbūvi Rencēnu ielā
LETA 27.04.2021
Saistībā ar pārbūvi Onkoloģijas centra nodaļu pakāpeniska pārcelšana plānota līdz jūnijam
LETA 04.12.2025
Rīga, 4. dec., LETA. Saistībā ar pārbūvi Latvijas Onkoloģijas centra (LOC) nodaļu pakāpenisku pārcelšanu uz Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) stacionāru "Gaiļezers" plānots pabeigt līdz 2026. gada jūnijam, ceturtdien informēja
...
CSP saņēmusi trīs pieteikumus datu izmantošanai cenu monitoringa rīka veidošanai
LETA 04.12.2025
Rīga, 4. dec., LETA. Līdz šim brīdim Centrālā statistikas pārvalde (CSP) ir saņēmusi trīs pieteikumus no komersantiem, kuri izteikuši vēlmi saņemt datus cenu monitoringa rīka veidošanai, aģentūru LETA informēja Ekonomikas ministrijā (EM).
Šobrīd CSP
...
Latvijas Banka atļauj "Dikas" atsākt valūtu tirdzniecības pakalpojuma sniegšanu
LETA 04.12.2025
Rīga, 4. dec., LETA. Latvijas Bankas uzraudzības komiteja atļāvusi SIA "Dikas" atsākt valūtu tirdzniecības pakalpojuma sniegšanu, aģentūru LETA informēja Latvijas Banka.
Šogad jūnijā Latvijas Bankas uzraudzības komiteja bija pieņēmusi lēmumu apturēt
...