"Latvijas gāzes" koncerna peļņa pagājušajā gadā samazinājusies par 44,6%

Rīga, 21.apr., LETA. AS "Latvijas gāze" koncerna apgrozījums 2020.gadā bija 190,494 miljoni eiro, kas ir par 39,4% mazāk nekā gadu iepriekš, savukārt koncerna peļņa samazinājusies par 44,6% - līdz 11,189 miljoniem eiro, liecina kompānijas publiskotais revidētais gada pārskats.

Peļņas sarukumu "Latvijas gāzes" vadība skaidro ar ievērojami zemāku peļņu no pārdošanas un tirdzniecības segmenta.

"Latvijas gāze" pērn klientiem Latvijā un ārvalstīs pārdeva 11 896 gigavatstundas (GWh) dabasgāzes, tostarp ārpus Latvijas pārdošanas apjomi sasniedza 28% no kopējiem dabasgāzes pārdošanas apjomiem.

Vairāki lieli klienti 2019.gada laikā uzkrāja ievērojamus dabasgāzes daudzumus, tādejādi samazinot savu dabasgāzes pieprasījumu pagājušajā gadā un atstājot negatīvu ietekmi uz "Latvijas gāzes" pārdošanas apjomiem Latvijā. Kā vēl vienu iemeslu pārdošanas apjomu samazinājumam uzņēmums min citu tirgus spēlētāju agresīva cenu noteikšanas politika, kad dabasgāzes cenas tirgū bija sasniegušas zemāko punktu vairāku gadu garumā.

Pagājušajā gadā "Latvijas gāze" atjaunoja uzņēmuma logo un tā vizuālo identitāti. Jaunais logotips un vizuālā identitāte ir modernizēta līdzšinējā zīmola versija ar mērķi demonstrēt uzņēmuma aktuālo pieeju pakalpojumiem un procesu dinamiku, saglabājot stabilitāti, ko sniedz uzņēmuma ilggadējā pieredze. Papildus vizuālajām izmaiņām uzņēmuma klientiem pieejams arī jauna dizaina un uzlabotas funkcionalitātes klientu portāls, kā arī citi modernizēti pakalpojumi.

Attiecībā uz turpmāko uzņēmējdarbības gaitu 2021.gadā AS "Latvijas gāze" paredz, ka uzņēmējdarbības vide saglabāsies izaicinājumiem bagāta. Sīva konkurence Baltijas reģionā un Somijā turpinās samazināt rentabilitāti un izmaksu samazināšana ir priekšnoteikums katram tirgus dalībniekam, lai veiksmīgi nodarbotos ar dabasgāzes tirdzniecību. Turpmākie ierobežojumi saistībā ar jaunā koronavīrusa izplatību, "Latvijas gāzes" vadības ieskatā, varētu ietekmēt klientu likviditāti un dabasgāzes pieprasījumu vairākās nozarēs, negatīvi ietekmējot grupas šā gada finanšu rezultātus.

Tāpat sadales segmenta, kas ir "Latvijas gāzes" meitasuzņēmuma AS "Gaso" pārraudzībā, ekonomiskais sniegums ir atkarīgs no kopējā dabasgāzes pieprasījuma līmeņa un apjomiem, kas tiek transportēti caur sadales tīklu gada laikā.

Pērn "Gaso" turpināja attīstīt drošu un pieejamu dabasgāzes sadales infrastruktūru. Lielākas investīcijas veiktas gāzesvadu un noslēgierīču būvniecībā un rekonstrukcijā, tehnoloģisko iekārtu rekonstrukcijā un informācijas sistēmu un skaitļošanas iekārtu attīstībā.

Kā liecina informācija "Firmas.lv", "Latvijas gāze", koncerna mātes uzņēmums, 2019.gadā strādāja ar 265,995 miljonu eiro apgrozījumu un 19,7 miljonu eiro peļņu.

"Latvijas gāze" akcijas tiek kotētas "Nasdaq Riga" biržā.

Uzņēmuma lielākie akcionāri ir "Gazprom" (34%), "Marguerite Gas II.S.a.r.l." (28,97%), "Uniper Ruhrgas International GmbH" (18,26%) un SIA "Itera Latvija (16%).