Rīga, 19.apr., LETA. Zemnieku saimniecība "Vec-Kurmji", piesaistot Eiropas Savienības fondu līdzekļus un "Swedbank" aizdevumu, plāno investēt 2,8 miljonus eiro jauna slaucamo govju kompleksa izveidē, aģentūrai LETA pavēstīja bankā.
"Swedbank" pārstāvji norādīja, ka šobrīd "Vec-Kurmju" saimniecībā ir 360 slaucamu govju, taču līdz ar jaunās fermas atklāšanu, tajā paredzēts turēt vairāk nekā 600 piena liellopu. Tāpat slaucamo govju kompleksā tiks izmantoti astoņi "Lely" roboti, kas nodrošinās automatizētu barības piestumšanu, fermas tīrīšanu un citas tehniskas funkcijas.
Būvniecības darbus paredzēts pabeigt līdz šā gada beigām.
"Šodien lauksaimniekiem viens no lielākajiem izaicinājumiem ir darbinieki. Darbs govju fermā nav viegls, taču katra kļūda vai neizdarība atspoguļojas ne tikai biznesa rezultātos, bet arī dzīvnieku veselībā. Tāpēc uzskatu, ka modernizācija un investīcijas jaunu, robotizētu risinājumu ieviešanā ir nevis kāds modes kliedziens, bet gan ikdienas nepieciešamība ikvienam, kas gribēs redzēt veiksmīgu sava biznesa attīstību laukos arī pēc pieciem gadiem," pauda "Vec-Kurmju" saimnieks Jānis Freimanis.
Savukārt "Swedbank" lauksaimniecības eksperts, agronoms Raimonds Miltiņš atzīmēja, ka lauksaimniecības nozares ilgtspējīga attīstība un modernizācija ir ļoti svarīga, lai Latvijas lauksaimnieki arī turpmāk būtu konkurētspējīgi pasaules mērogā.
Vecpiebalgas pagasta zemnieku saimniecība "Vec-Kurmji" reģistrēta 1993.gadā, un tās vienīgais īpašnieks ir Freimanis, liecina "Firmas.lv" informācija. 2019.gadā zemnieku saimniecības apgrozījums bija 1,036 miljoni eiro, bet peļņa - 104 877 eiro.
Pēc aktīvu apmēra "Swedbank" ir lielākā banka Latvijā.
Zemnieku saimniecība "Vec-Kurmji" plāno investēt 2,8 miljonus eiro jauna slaucamo govju kompleksa izveidē
LETA 19.04.2021
"Industra Bank" piešķīrusi "Esinvest" 2,2 miljonu eiro kredītu privātmāju ciemata attīstībai Garkalnē
LETA 06.07.2026
Rīga, 6. jūl., LETA. "Industra Bank" piešķīrusi SIA "Esinvest" 2,2 miljonu eiro kredītu privātmāju ciemata attīstībai Garkalnē, aģentūru LETA informēja bankā.
Ciematā "Asteres" ir paredzēti 136 apbūves gabali. Šobrīd ciematā notiek aktīva māju būvni
...
"Jēkabpils piena kombināta" apgrozījums pērn pieaudzis par 24%
LETA 06.07.2026
Rīga, 6. jūl., LETA. Piena iepircējs SIA "Jēkabpils piena kombināts" pagājušajā gadā strādāja ar 51,518 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 24% vairāk nekā gadu iepriekš, bet uzņēmuma peļņa pieauga par 37,7% un bija 1,518 miljoni eiro, liecina "Firm
...
Maiznīcas "Fazer Latvija" apgrozījums pērn palielinājies par 3%
LETA 06.07.2026
Rīga, 6. jūl., LETA. Maizes ražotājs SIA "Fazer Latvija" pagājušajā gadā strādāja ar 35,673 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 3% vairāk nekā 2024. gadā, bet kompānijas zaudējumi palielinājās trīs reizes un bija 3,745 miljoni eiro, liecina "Firmas.
...