Kokapstrādes uzņēmuma "Vika Wood" apgrozījums pērn sarucis par 1,5%

Rīga, 31.marts, LETA. Kokapstrādes uzņēmums "Vika Wood" pagājušajā gadā strādāja ar 59,938 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 1,5% mazāk nekā gadu iepriekš, vienlaikus uzņēmuma peļņa pieauga par 89,3% un bija 4,76 miljoni eiro, liecina informācija "Firmas.lv".

Uzņēmuma gada pārskata vadības ziņojumā teikts, ka 2020.gads sākās ar piesardzību un lielu nenoteiktību par Covid-19 izplatības gaitu. Gada sākumā nenoteiktības ietekmē koksnes apstrādes uzņēmumi, mazinot riskus, samazināja krājumus, bet pavasarī pieprasījums zāģmateriālu tirgos strauji uzlabojās.

Tāpat vadības ziņojumā skaidrots, ka papīra industrijas samazināto ražošanas apmēru ietekmē blakusproduktu, celulozes šķeldas pieprasījums saglabājās zemā līmenī, kas arī ietekmēja privātā sektora mežizstrādes apmērus, samazinot zāģbaļķu pieejamību tirgū.

"Kopumā 2020.gadu vērtējam kā labu," norādīts "Vika Wood" vadības ziņojumā, piebilstot, ka kompānija, neskatoties uz pārmaiņām un Covid-19 radītās krīzes izaicinājumiem, realizēja visu pērn saražoto produkciju.

Latvijā kompānija pagājušajā realizējusi 21,8% produkcijas, Igaunijā - 19,9%, Japānā - 18,9%, Vācijā - 5,9%, Korejā - 5,4%, Lietuvā - 5,3%, Ķīnā - 4,2%, Nīderlandē - 4,1%, Apvienotajā Karalistē - 3% un Beļģijā - 2,5%. Kopumā saražotā produkcija pārdota 35 pasaules valstīs.

Pēc vadības ziņojumā teiktā, pērn kompānija attīstībā investēja 1,56 miljonus eiro.

"Vika Wood" gada pārskata vadības ziņojumā teikts, ka šogad, saglabājoties augstai būvniecības aktivitātei un privātā sektora pieprasījumam, būs stabils pieprasījums kompānijai nozīmīgos zāģmateriālu tirgos. Vienlaikus kompānija turpinās investēt ražošanas efektivitātes pilnveidošanā.

2019.gadā "Vika Wood" strādāja ar 60,851 miljona eiro apgrozījumu, kas ir par 6% mazāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas peļņa saruka 2,6 reizes - līdz 2,514 miljoniem eiro.

"Vika Wood" nodarbojas ar koksnes mehānisku apstrādi, ražojot zāģmateriālus un kokzāģēšanas blakusproduktus - šķeldu, zāģu skaidas un mizas. Uzņēmums ir reģistrēts 1995.gadā, un tā pamatkapitāls ir 8,618 miljoni eiro. "Vika Wood" īpašnieks ir Zviedrijas uzņēmums "Bergs Timber", kura lielākais akcionārs ir Islandes kompānija "Norvik". "Vika Wood" patiesais labuma guvējs ir Islandes pilsonis Jons Helgi Gudmundsons.