"Eirofiltri, SIA" – ūdens filtri, filtri dzeramajam ūdenim, ūdens attīrīšana

filtrets_udens_no_krana

Ūdens filtri veselībai

Junkors_Filtri_EXTRA

Ūdens ir visas dzīvības pamats; tas nepieciešams, lai remdētu slāpes un uzņemtu nepieciešamo šķidruma daudzumu. Varētu šķist, ka ūdens ir neizsīkstošs resurss, tomēr planētas dabiskās ūdens rezerves ir apdraudētas arvien mainīgā klimata, strauji augošā iedzīvotāju skaita un līdz ar to arī vides piesārņojuma dēļ. Lai arī globālā līmenī pieprasījums pēc kvalitatīva dzeramā ūdens arvien palielinās, ļoti daudz ir tādu, kas neaizdomājas, ka mehāniski un ķīmiski tīrs ūdens ir būtisks cilvēka dzīvībai un izdzīvošanai. No tiem, kas aizdomājas, vairums, baidoties par krāna ūdens kvalitāti vai garšu, to izvēlas pirkt jau iepildītu pudelēs. Jāsaka gan, ka krietni vien labāks un arī ekoloģiskāks risinājums tīra ūdens nodrošināšanā ir ūdens filtri.

Bažas par krāna ūdens kvalitāti raisa tas, ka tas tiek hlorēts, satur kaļķi, dzelzi, nogulsnes, pat baktērijas un organiskos savienojumus, un arī ūdens apgādes sistēmas bieži vien ir novecojušas. Filtrēšana garantē tīrāku un garšīgāku dzeramo ūdeni, attīrot to no hlora, ķīmiskajām vielām, pesticīdiem, metālu piemaisījumiem un baktērijām. Ūdens filtri gādās par to, lai mājoklī vienmēr būtu veselīgs ūdens, kas izmaksās daudz lētāk nekā pudelēs pildītais, turklāt tādējādi samazināsies arī patērētās plastmasas daudzums.

Ūdens attīrīšana tiek veikta gan mehāniski, gan ķīmiski: ogles filtrs atbrīvo to no herbicīdiem, pesticīdiem un citiem ķīmiskiem piemaisījumiem, vienlaikus līdzsvarojot pH līmeni. Poliestera šķiedra vai presēts polipropilēns mehāniski izdala no ūdens rūsu, nogulsnes un citas daļiņas, kas nokļūst tajā no novecojušām ūdens apgādes sistēmām. "Junkors filtri" ūdens filtri ir ātri un vienkārši uzstādāmi, turklāt to elementu nomaiņu var veikt pats lietotājs. Filtrs neaizņem daudz vietas, ļauj ietaupīt naudu un sniedz iespēju pastāvīgi lietot tīru un veselīgu ūdeni.

Lasīt par ūdens filtriem: www.junkorsfiltri.lv

Filtri dzeramajam ūdenim

shutterstock.com
mehaniskie_udens_filtri

Vēl relatīvi nesen lielākajā daļā mājsaimniecību dzeramā ūdens ieguves vieta bija aka, no kuras tas ar spaiņiem bija jāsanes mājā. Darbs bija smags, laikietilpīgs un ne visai ērts. Parādoties centralizētai ūdens apgādei un krāna ūdenim, atkrita milzum daudz problēmu, jo krāna ūdens bija vienmēr pieejams, ērts un drošs. Pēdējo 40 gadu laikā ļoti liela planētas iedzīvotāju daļa krāna ūdeni dzeršanas vajadzībām ir aizstājuši ar pudelēs iepildīto. Pudelē pildīts ūdens maksā līdz pat 300 reizēm dārgāk nekā ūdens no krāna, kā arī bieži vien ražotājs nav norādījis tā ķīmisko sastāvu. Tas nozīmē, ka miljoniem cilvēku visā pasaulē jau atkal atgriežas pie ūdens nēsāšanas uz māju, lai gan pēdējos gados krāna ūdens kvalitāte nav pasliktinājusies, turklāt ir pieejamas dažādas attīrīšanas iekārtas, piemēram, filtri dzeramajam ūdenim.

Neskatoties uz krāna ūdens drošību, ūdens filtri nav paredzēti tikai tiem, kas vēlas būt piesardzīgi. Krāna ūdens var slikti garšot hlora un citu piemaisījumu dēļ, ko tīrīšanas procesā ievada ūdenī. Var gadīties, ka nepietiekamas apstrādes procesa rezultātā ūdenī var nokļūt baktērijas un citi mikrobi. Ja caurules ir vecas vai sarūsējušas, ūdens var saturēt nogulsnes vai metāla skaidas, kas pēc tam tecēs no krāna. Filtri dzeramajam ūdenim var nodrošināt labāku krāna ūdens garšu un "pēdējo aizsardzības līniju" tiem, kas vēlas, lai tas ir drošs un garšīgs.

"Junkors filtri" filtri dzeramajam ūdenim pieejami ar dažādām attīrošajām daļām. Mehāniskai ūdens attīrīšanai paredzētas poliestera šķiedras, presēta polipropilēna vai polipropilēna diega filtri, savukārt ķīmiskajai – aktīvā ogle u.c. Iepriekš nosakot ūdens kvalitāti, – kāda ir ūdens cietība, ph vai ūdens skābums, dzelzs koncentrācija ūdenī un oksidējamība, – un ņemot vērā prasības, var izvēlēties filtru, kuram papildus aktīvajai oglei ir vēl kāds attīrošais elements, piemēram, sudrabs vai jonīta sveķi. Jo būtiski ir arī tas, lai filtri ne tikai sagatavotu kvalitatīvu dzeramo ūdeni, bet arī saudzētu sadzīves tehniku un telpaugus.

Vairāk par dzeramā ūdens filtriem: www.junkorsfiltri.lv/produkcija

Ūdens attīrīšana mūsdienās

shutterstock.com
augi_un_velas_masina

Agrāk ūdens attīrīšana, to vārot, bija pietiekami efektīvs līdzeklis, lai iznīcinātu daudzus mikrobus un baktērijas, padarot to lietošanai drošu, kā arī daļēji to mīkstinātu. Tomēr mūsdienās tas ir mainījies, jo ūdens vārīšana pat 20 un vairāk minūšu garumā neatbrīvos no dažādām ķimikālijām, piemēram, pesticīdiem un citām bīstamām ķīmiskām vielām, kas var nonākt ūdens avotos. Tāpēc ir svarīgi saprast ūdens filtrēšanas nozīmi un attīrīšanas iespējas, lai tas būtu garšīgs, dzeršanai un cita veida lietošanai drošs.

Bieži vien ciets ūdens tiek norādīts kā negatīvs faktors, lai arī nav zinātnisku pierādījumu, ka ūdens cietībai būtu ietekme uz veselību. Tomēr jāsaka, ka tas var izraisīt karstā ūdens sildītāju un citu mājas elektroierīču un santehnikas aizkaļķošanos, samazinot to kalpošanas laiku. Kaut arī tam nav nelabvēlīgas ietekmes uz veselību, ciets ūdens var samazināt ziepju un mazgāšanas līdzekļu efektivitāti, kā arī radīt draudus caurulēm, izgulsnējoties tajās kā katlakmens. Arī šādā gadījumā ir nepieciešama ūdens attīrīšana.

Viena no "Junkors filtri" priekšrocībām, atšķirībā no ierastajiem filtriem, ir tā, ka, izmantojot tikai vienu filtru, tiek panākta pilnīga ūdens attīrīšana – gan mehāniskā, gan ķīmiskā. Ir arī tādi universālie filtri, kas piemēroti daudzpusīgiem mērķiem, un caur tiem filtrēts ūdens ir sevišķi tīrs un dzeršanai drošs, to var izmantot zīdaiņu mazgāšanai, kā arī lietot santehnikai un istabas augu laistīšanai. Pēc uzstādīšanas filtru var lietot trīs līdz sešus mēnešus ilgi, neraizējoties par tā maiņu.

Ūdens attīrīšanas nozīmīgums: www.junkorsfiltri.lv/udens-attirisanas-filtri