"Trebū Home" projektā ekspluatācijā nodotas nākamās četras daudzdzīvokļu mājas

Rīga, 29.dec., LETA. Nekustamā īpašuma attīstītāja "AFI Europe" projektā "Trebū Home" ekspluatācijā nodotas nākamās četras daudzdzīvokļu ēkas, kuru būvniecībā investēti vairāk nekā 15 miljoni eiro, aģentūru LETA informēja "Trebū Home" pārdošanas vadītāja Marina Sablovska.

Četrās jaunajās "Trebū Home" piecu un sešu stāvu ēkās kopumā ir 175 dzīvokļi - 35 kvadrātmetru studijas tipa dzīvokļi, divistabu dzīvokļi 40-53 kvadrātmetru platībā, trīsistabu dzīvokļi 66-82 kvadrātmetru platībā, kā arī 80-88 kvadrātmetru četru istabu dzīvokļi.

Kopējā šajā kārtā uzcelto "Trebū Home" jaunbūvju platība sasniedz 14 000 kvadrātmetru. Līdz ar ēku būvniecību veikta arī teritorijas labiekārtošana un apzaļumošana vairāk nekā 15 000 kvadrātmetru platībā, tostarp izbūvētas ielas, brauktuves un ietves.

"Trebū Home" trešās kārtas galvenais būvdarbu veicējs bija SIA "Pillar Contractor", nodrošinot arī teritorijas inženiertīklu un ceļu izbūvi, kā arī teritorijas labiekārtošanas darbus.

"AFI Europe Latvia" vadītāja Ilona Striga pauda, ka drīzumā tiks sākta nākamā būvniecības kārta, kurā plānota vēl trīs ēku būvniecība.

"Trebū Home" ir dzīvojamās vides komplekss Pļavniekos, teritorijā starp Lubānas, Salnas un Kupriču ielām. 2018.gada novembrī "AFI Europe" nodeva ekspluatācijā pirmās divas projekta "Trebū Home" piecstāvu dzīvojamās ēkas.

Teritorijā desmit gadu laikā plānots uzbūvētas vismaz 25 ēkas ar 1500 dzīvokļiem un komercplatībām, investējot 150 miljonus eiro. Projekts paredz arī vairāk nekā desmit hektāru teritorijas apzaļumošanu.

Projekta autori ir Latvijas arhitektu biroji "Arhis arhitekti" un "MARK arhitekti" sadarbībā ar Izraēlas arhitektu biroju "ARC4G".

Pēc "Firmas.lv" datiem, Nīderlandē reģistrētajam "AFI Europe" Latvijā pieder trīs uzņēmumi - SIA "B.R. Holdings" SIA "AFI Investments" un SIA "AFI Management". "AFI Europe" iepriekš Latvijā realizējis daudzdzīvokļu māju projektu "Metropolia", kas atrodas Imantā. Tā laikā tapa piecas ēkas ar 550 dzīvokļiem tajās.