"Narvesen Baltija" grupas apgrozījums pērn palielinājies par 3,8%

Rīga, 24.nov., LETA. Mazumtirdzniecības franšīzes tīkla "Narvesen" pārvaldošā uzņēmuma SIA "Narvesen Baltija" koncerns pagājušajā gadā strādāja ar 80,725 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 3,8% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt koncerna peļņa saruka trīs reizes - līdz 715 757 eiro, liecina informācija "Firmas.lv".

"Narvesen Baltija" koncerna apgrozījums no mazumtirdzniecības nespecializētajos veikalos pagājušajā gadā palielinājās par 6% un veidoja 68,058 miljonus eiro, bet koncerna apgrozījums no citu mājsaimniecības preču vairumtirdzniecības samazinājās par 6,3% un bija 12,666 miljonu eiro apmērā.

Gada pārskata vadības ziņojumā teikts, ka 2019.gadā grupa turpināja mazumtirdzniecības tīkla attīstību, atverot desmit jaunas tirdzniecības vietas. Tāpat investīcijas pērn virzītas ne tikai tīkla paplašināšanai un informācijas tehnoloģiju infrastruktūras attīstībai, bet arī jaunas tirdzniecības koncepcijas realizācijai, atsvaidzinot gan tirdzniecības vietu fasādes, gan interjeru.

Pērn koncerna mātesuzņēmums "Reitan Convenience" iegādājās Lietuvas uzņēmumu "Keturi kambariai". "Keturi Kambariai" piederošā SIA "Coffee Inn" veic darbību ātrās apkalpošanas kafejnīcu tirgū Rīgas pilsētas teritorijā, pārvaldot kafejnīcu ķēdi ar zīmolu "Caffeine". 2019.gada beigās Latvijā bija 19 "Caffeine" kafejnīcas. Šogad janvārī "Coffee Inn" tika pievienota "Narvesen Baltija". Koncerns plānot turpināt attīstīt arī kafejnīcu biznesu, saglabājot esošo "Caffeine" zīmolu.

Saistībā ar Covid-19 pandēmijas izraisīto situāciju koncerns plāno ieņēmumu samazinājumu, tomēr kompānijas vadība uzskata, ka grupas finanšu stāvoklis ir pietiekams, lai ar mātesuzņēmuma atbalstu pārvarētu sarežģījumus.

2018.gadā "Narvesen Baltija" koncerna apgrozījums bija 77,733 miljoni eiro, bet peļņa - 2,18 miljoni eiro.

Koncernu veido "Narvesen Baltija" un SIA "Preses serviss". Grupas galvenie pamatdarbības veidi ir dzērienu, pārtikas, preses un sīkpreču mazumtirdzniecība 231 tirdzniecības vietā Latvijā, un preses un drukāto materiālu vairumtirdzniecība vairāk nekā 1700 tirdzniecības vietām Latvijā.

"Narvesen Baltija" un "Preses Serviss" īpašnieks ir Norvēģijas kompānija "Reitan Convenience", kas pārstāvēta Ziemeļvalstīs un Baltijā ar tādiem zīmoliem kā "Narvesen", "Coffee Inn", "Pressbyrån", "R-kiosk" un "7-Eleven".