Aicina Bauskas iedzīvotājus paust viedokli par plānotajām izmaiņām ūdenssaimniecības tarifos

Rīga, 4.nov., LETA. Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) aicina Bauskas iedzīvotājus paust viedokli par gaidāmajiem ūdenssaimniecības tarifiem, aģentūru LETA informēja SPRK pārstāve Baiba Jakobsone.

SPRK ir sākusi SIA "Bauskas ūdens" ūdenssaimniecības tarifa projekta vērtēšanu. Apstiprināšanai iesniegts kopējais ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifs 2,57 eiro par kubikmetru apmērā, kas ir par 0,76 eiro par kubikmetru vairāk nekā šobrīd tiek piemērots.

Kopējo maksu veidos ūdensapgādes pakalpojumu tarifs - 1,01 eiro par kubikmetru, bet kanalizācijas pakalpojumu tarifs 1,56 eiro par kubikmetru. Uzņēmuma piedāvātais ūdenssaimniecības tarifs varētu stāties spēkā 2021.gada 1.martā.

SPRK Ūdenssaimniecības pakalpojumu nodaļas vadītāja pienākumu izpildītāja Ieva Rozentāle norādīja, ka SPRK aicina iedzīvotājus aktīvi iesaistīties tarifu projekta vērtēšanas procesā, iepazīstoties ar tarifa projekta kopsavilkumu un sniegt priekšlikumus, kā arī komentārus. Tos ir iespēja sniegt gan SPRK, gan "Bauskas ūdens".

Pašlaik lietotājiem ir spēkā pirms 12 gadiem apstiprinātie ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifi, kas veido ūdensapgādes pakalpojumu tarifu - 0,86 eiro par kubikmetru, bet kanalizācijas pakalpojumu tarifu - 0,95 eiro par kubikmetru.

Tarifus plānots piemērot ne vien Bauskas pilsētā, izņemot Mūsas upes kreisā krasta teritoriju, bet arī Codes pagasta Jauncodes, kā arī Elektriķu ciemā un Ceraukstes pagasta Mūsas ciemā.

Uzņēmums tarifu projektu iesniedza izvērtēšanai izmaksu pieauguma dēļ, kas valstī būtiski mainījušās, kopš 2008.gada, kad tarifi pēdējo reizi apstiprināti. Tās ir elektroenerģijas iegādes cena, sadales pakalpojumu izmaksas, sociālā nodokļa, dabas resursu nodokļa, akcīzes nodokļa, kā arī transportlīdzekļu ekspluatācijas nodokļa likme un citas izmaksas, kas ietekmējušas ūdenssaimniecības pakalpojuma tarifa apmēru.

Vienlaikus 12 gadu laikā ir veikta virkne uzlabojumu ūdenssaimniecības sistēmas sakārtošanā, pie kā darbs turpinās arī šobrīd. Eiropas Savienības fonda projektu rezultātā Bauskas novadā ir izbūvēta jauna ūdens sagatavošanas stacija, ierīkotas notekūdeņu iekārtas, kā arī ierīkoti jauni un pārbūvēti jau esošie ūdensapgādes inženiertīkli un veikti citi darbi.

Tiem uzņēmumiem, kuru sniegtais sabiedrisko ūdenssaimniecības pakalpojumu apjoms sasniedz regulēšanas kritēriju - 100 000 kubikmetru gadā, pakalpojumu sniedz par regulētu SPRK tarifu. Regulēts tarifs nozīmē tarifu aprēķinu veikt pēc SPRK metodikas, kas nosaka kārtību, kādā tie tiek aprēķināti. Savukārt SPRK uzdevums ir veikt padziļinātu analīzi par to, vai tarifu projektā iekļautās izmaksas ir ekonomiski pamatotas.

Rozentāle norādīja, ka uzņēmuma aprēķinātais un iesniegtais tarifu projekts izvērtēšanas laikā var tikt mainīts. Tas nozīmē, ka SPRK apstiprinātais tarifs "Bauskas ūdens" lietotājiem var atšķirties no tā, ko sākotnēji iesniedzis uzņēmums.

Tarifu projekta izvērtēšana notiek 90 dienu laikā un lēmuma pieņemšana - 30 dienu laikā pēc izvērtēšanas noslēgšanās. Ja izvērtēšanas gaitā, SPRK ir nepieciešams saņemt no uzņēmuma papildu informāciju vai skaidrojumus par tarifu projektu, SPRK lūdz tos iesniegt. Tajā brīdī, kad SPRK ir lūdzis komersantam tos iesniegt, tarifu projekta izskatīšanas laiks tiek apturēts, bet atsākas, kad komersants informāciju ir iesniedzis SPRK.

"Bauskas ūdens" reģistrēts 1998.gadā un tā pamatkapitāls ir 2,267 miljoni eiro, liecina "Firmas.lv" informācija. Uzņēmuma apgrozījums pērn bija 687 184 eiro un peļņa - 5734 eiro. "Bauskas ūdens" vienīgais īpašnieks ir Bauskas novada dome.