Būvkompānija "Velve" kļuvusi par ģenerāluzņēmēju biznesa centra "Verde" būvniecībai

Rīga, 26.okt., LETA. Skanstes apkaimē attīstāmo darījumu centru "Verde" būvēs Latvijas būvuzņēmums "Velve", ar kuru projekta attīstītāja SBA pārvaldītājs "Capitalica Asset Management" ir parakstījis 49 miljonus eiro vērtu ģenerāluzņēmēja līgumu, aģentūru LETA informēja attīstītāja pārstāvji.

Darījumu centra būvniecība sāksies oktobrī, visu kompleksu plānots pabeigt līdz 2023.gada beigām.

"Tas ir viens no lielākajiem būvniecības sektora projektiem Rīgā pēdējo gadu laikā, tāpēc konkursa dalībniekiem tika izvirzītas ļoti augstas prasības. Izvērtējām piecu lielāko Baltijas valstu būvuzņēmumu piedāvājumus, viņu pieredzi līdzīgu projektu īstenošanā, darbu kvalitāti, spēju īstenot sarežģītus inženiertehniskos risinājumus, labu reputāciju un izvēlējāmies "Velve" kā uzņēmumu, kas pilnībā atbilst visiem šiem kritērijiem," pauda projekta "Capitalica Asset Management" ģenerāldirektors Andrjus Barštis.

Viņš norādīja, ka Covid-19 pandēmijai nebija negatīva ietekme uz biroju tirgu Latvijā, tostarp pieprasījumu pēc inovatīvām un ilgtspējīgām ēkām nesamazināja arī darbs no mājām.

"Capitalica Asset Management" jaunu ģenerāluzņēmēja konkursu izsludināja pēc tam, kad augustā tika pārtraukts līgums ar iepriekšējo konkursa uzvarētāju Latvijas uzņēmumu "Merks" līgumā paredzēto saistību nepildīšanas dēļ.

Paredzēts, ka "Verde" būs viens no lielākajiem darījumu centriem Rīgā - tā platība kopā ar apakšzemes autostāvvietu sasniegs 45 000 kvadrātmetru. A klases divu darījumu centru komplekss atradīsies uz zemesgabala 1,3 hektāru platībā Skanstes rajonā Rīgas centrā. Kopā projektā paredzēts investēt vairāk nekā 65 miljonus eiro.

Zaļās koncepcijas biroju kompleksa "Verde" būvniecībai 22 miljonu eiro kredītu piešķīrusi Eiropas Investīciju banka (EIB), kas apstiprināja finansējumu no cīņai ar klimata pārmaiņām paredzēto investīciju paketes, jo darījumu centrs plānots kā gandrīz enerģiju netērējoša ēka. Projektam līdzekļi piesaistīti arī no bankām un nekustamā īpašuma fonda "Capitalica Baltic Real Estate Fund I".

"Verde" piederēs "Capitalica Asset Management" pārvaldītajam nekustamo īpašumu fondam "Capitalica Baltic Real Estate Fund I". Šajā fondā ir investējuši Latvijas un Lietuvas pensiju fondi, ko pārvalda "INVL Asset Management" un citi investori. Pēc auditētiem datiem, "Capitalica Baltic Real Estate Fund I" peļņa 2019.gadā bija 4,4 miljoni eiro.

"Capitalica Asset Management" nodarbojas ar Baltijas valstu komerciālā nekustamā īpašuma pārvaldīšanu. Bez Rīgā attīstāmā projekta "Capitalica Baltic Real Estate Fund I" pārvalda arī Viļņa esošo darījumu centru "135", Kauņā - darījumu centru "Kauno dokas" un Klaipēdā esošo tirdzniecības centru "Luize". Investīciju pārvaldes uzņēmums ir dibināts 2016.gadā. Tās akciju kontrolpakete (70%) pieder vienai no lielākajām Lietuvas kapitāla uzņēmumu grupām SBA, kamēr 30% akciju pieder Baršta uzņēmumam "Fox Holdings".

"Velve" pagājušajā gadā strādāja ar 52,64 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 10% mazāk nekā 2018.gadā, savukārt uzņēmuma peļņa pieauga par 74,1% un bija 814 773 eiro, liecina "Firmas.lv" informācija. Kompānijas "Velve" vienīgā īpašniece ir AS "MN Holding", bet patiesā labuma guvēja ir Jekaterina Nikuļina.