"Woltec" par 3,1 miljonu eiro veiks pārbūvi Cēsu klīnikā

Rīga, 23.okt., LETA. Šodien SIA "Cēsu klīnika" parakstījusi līgumu ar būvniecības kompāniju SIA "Woltec" par ārstniecības korpusa pārbūvi, aģentūru LETA informēja Cēsu klīnikas sabiedrisko attiecību speciāliste Dace Valnere.

Pārbūves projektā plānots investēt vairāk nekā 3 111 000 eiro.

Eiropas Reģionālās attīstības fonds (ERAF) līdzfinansētajā infrastruktūras uzlabošanas projektā galvenais akcents likts uz ārstniecības vides uzlabošanu. Klīnikā tiks pilnībā pārbūvēta iekšķīgo slimību nodaļa 4. un 5.stāvā, nomainīts pasažieru lifts un kravas lifts, nomainīta apkures sistēma, no jauna izbūvēta ventilācijas sistēma un ēkas pārējās komunikācijas, kas nav mainītas kopš Cēsu klīnikas nodošanas ekspluatācijā 1975.gadā, kā arī pagrabstāvā izveidotas tehniskās telpas un darbinieku ģērbtuves.

Cēsu klīnikas valdes priekšsēdētāja Ingūna Liepa norādīja, ka Cēsu klīnika ir centusies pilnveidoties vairāku gadu garumā. Lai tuvotos mērķim nodrošināt mūsdienīgu diagnostiku un ārstēšanu, modernizēti procesi, piesaistīti speciālisti, iegādātas jaunas tehnoloģijas. Pašlaik noslēdzies posms, kurā tika saplānots un saskaņots klīnikas jaunais vizuālais tēls, veiktas iepirkumu procedūras pārbūves darbu veikšanai. 

"Esam tikuši līdz kalna korei, aiz kuras redzama mūsu ieceru realizēšanās - Cēsu klīniku kā modernu un 21.gadsimta prasībām atbilstošu ārstniecības iestādi ar mājīgu, ērtu un drošu vidi pacientiem un darbiniekiem," sacīja Liepa.

Pamatojoties uz Iepirkumu uzraudzības biroja saņemto atzinumu, Cēsu klīnikas iepirkuma komisija šā gada 9.oktobrī pieņēma galīgo lēmumu par būvniecības iepirkumu konkursa rezultātiem un par saimnieciski izdevīgāko atzina SIA "Woltec" iesniegto piedāvājumu. 

Pārbūves darbi tiks veikti saskaņā ar arhitektu biroja SIA "Nams" izstrādāto tehnisko projektu. Tos plānots pabeigt 2022.gadā. Lai, piesaistot papildu finansējumu, ārstniecības korpusa pārbūvi varētu pabeigt pilnībā, ir izstrādāts tehniskais projekts arī ārstniecības korpusa 2. un 3.stāvam.

"Cēsu klīnikas pārbūve ir turpinājums "Woltec" iepriekšējai sadarbībai ar Cēsīm, jo esam veikuši Cēsu Centrālās bibliotēkas, Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolas, kā arī daudzdzīvokļu māju pārbūvi. Šajā projektā lielākais izaicinājums būvniekam ir nodrošināt būvniecības procesu paralēli slimnīcas darbībai, radot pēc iespējas mazāku ietekmi uz slimnīcā strādājošajiem un pacientiem," komentēja "Woltec" valdes priekšsēdētājs Edijs Purmalis. 

Būvprojekts tiks īstenots ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) atbalstu.

2018.gada nogalē Cēsu klīnika un Centrālā finanšu un līgumu aģentūra parakstīja līgumu par Eiropas Savienības fonda projekta īstenošanu 1 394 049 eiro vērtībā. Projektu līdzfinansē ERAF 85% apmērā, un 9% ir valsts budžeta finansējums. Pārējo nepieciešamo summu plānots nodrošināt no klīnikas līdzekļiem.

Valnere sacīja, ka papildu būvdarbiem tiek iegādātas medicīnas tehnoloģijas, pakāpeniski nomainot vecās gan Cēsu klīnikā, gan Vidzemes slimnīcā. Daļu tehnoloģiju Cēsu klīnikas mediķi jau izmanto ikdienas darbā, piemēram, fibrogastroskopu, fibrokolonoskopu, 3D laparoskopisko video sistēmu, ultrasonogrāfu, operāciju galdu. Kā arī sākta iepirkuma procedūra jaunai, digitālā rentgena iekārtas ar diviem digitāliem detektoriem iegāde, kuru Cēsu klīnika plāno iegādāties un uzstādīt nākamajā gadā.

Kā liecina "Firmas.lv" informācija, SIA "Woltec" apgrozījums 2018.gadā bija 19 661 341 eiro, bet peļņa - 821 078 eiro. Uzņēmuma pagājušā gada finanšu rādītāji vēl nav publiskoti.

Cēsu klīnikas īpašnieks ir Cēsu novada pašvaldība. Medicīniskās iestādes apgrozījums pērn ir bijis 6,89 miljoni eiro, bet peļņa - 151 555 eiro.