Medikamentu vairumtirgotāja "Elpis" apgrozījums pērn samazinājies par 10,4%

Rīga, 20.okt., LETA. Medikamentu vairumtirgotājs "Elpis" pagājušajā gadā strādāja ar 25,999 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 10,4% mazāk nekā 2018.gadā, bet kompānijas peļņa pieauga par 45% un bija 5,975 miljoni eiro, liecina "Firmas.lv" informācija.

Uzņēmuma gada pārskata vadības ziņojumā minēts, ka pērn kompānija turpināja attīstību, jo pieņēma jaunas analītikas metodes, palielināja piegādātāju, pircēju un produktu skaitu, kā arī uzlaboja kvalitātes pārbaudes metodes.

Vadības ziņojumā arī minēts, ka "Elpis" plāno turpināt palielināt klientu, it īpaši Čehijā, Polijā un Rumānijā skaitu, piegādātāju un piedāvāto produktu skaitu, attīstīt kompānijas iekšējo tīklu, optimizēt loģistikas izmaksas, kā arī uzlabot darbinieku darba apstākļus un turpināt uzlabot kvalitātes pārbaudes sistēmu.

Covid-19 pandēmijas ietekmē uzņēmums konstatējis pieprasījuma un līgumpartneru maksātspējas samazināšanos, teikts vadības ziņojumā. 

Tomēr uzņēmuma vadība uzskata, ka "Elpis" spēs pārvarēt radušos situāciju, jo uzņēmumā tiek ievērota piesardzīga apmaksas noteikumu politika, pieprasījums no klientiem joprojām pastāv, kā arī darbības attīstībai uzņēmums nepiesaista kredītlīdzekļus, tādējādi novēršot kredītriskus. 

2018.gadā "Elpis" strādāja ar 29,016 miljonu eiro apgrozījumu, bet kompānijas peļņa bija 4,12 miljoni eiro.

Kompānija "Elpis" reģistrēta 1994.gada februārī, un tās pamatkapitāls 213 428 eiro. Kompānijas vienīgais īpašnieks ir SIA "J.L. Invest", bet patiesais labuma guvējs ir Jānis Leitāns.