Rīga, 16.okt., LETA. Lai mazie un vidējie uzņēmēji neatpaliktu no lielajiem uzņēmumiem digitalizācijas jomā, mazajiem un vidējiem uzņēmējiem nepieciešams pilnveidot savas zināšanas par digitalizācijas iespējām biznesa attīstībā, intervijā aģentūrai LETA sacīja konferences "5G Techritoy" direktors un VAS "Elektroniskie sakari" Attīstības un klientu vadības departamenta direktors Neils Kalniņš.
Viņš skaidroja, ka digitalizācija ir iespējama jebkuras jomas uzņēmumā, institūcijā. Piemēram, digitalizēt "var gan puķu bodi ar divām pārdevējām, gan arī lielāko piena pārstrādes uzņēmumu valstī". "Jautājums vienīgi, cik šī digitalizācija būs apjomīga un cik tas maksās, taču skaidrs, ka agri vai vēlu, tas būs jādara visiem," piebilda Kalniņš.
Kalniņš pauda, ka diemžēl ļoti daudziem uzņēmumiem vārds "digitalizācija" tā plašākajā nozīmē joprojām ir svešvārds. Pēc viņa teiktā, uzņēmumi ļoti maz par to domā un maz ko dara.
"Te man ir ļoti liels kauns par Latviju. Ja salīdzina Latvijas un Lietuvas, Igaunijas uzņēmējus, tad robotizētās tehnoloģijas ražošanā Latvijā ievieš viens uzņēmums, bet kaimiņvalstīs apmēram 200. Tāda diemžēl ir skaudrā patiesība," sacīja Kalniņš.
Vienlaikus viņš uzsvēra, ka Latvijā viens no digitalizācijas virzītājiem ir 5G tīkla ieviešana un tīkla radītās iespējas. Kā stāstīja Kalniņš, piemēram, valsts sektorā digitalizācijas jautājumos notiek daudz labu lietu, taču vajadzētu notikt vēl desmit reizes vairāk labu lietu.
LETA jau ziņoja, ka 2019.gadā "Elektroniskie sakari" strādāja ar 7,703 miljonu eiro apgrozījumu un guva peļņu 94 087 eiro apmērā, liecina "Firmas.lv" informācija. Kompānija "Elektroniskie sakari" reģistrēta 1991.gada augustā, un tās pamatkapitāls ir 8,996 miljoni eiro. "Elektroniskie sakari" nodrošina radiofrekvenču spektra un numerācijas pārvaldību, radot priekšnosacījumus elektronisko sakaru tirgus attīstībai atbilstoši sabiedrības un valsts interesēm.
Pilna intervija: https://www.leta.lv/plus/05AF2C8D-5F68-41D5-A1E2-8CE354F66845/
Eksperts: Digitalizācijas attīstības plaisu starp lielajiem un mazajiem uzņēmējiem mazinās izglītošanās par biznesa attīstības iespējām
LETA 16.10.2020
papildināta - "Rīgas piena kombināts" izveidojis meitaskompāniju "Rīgas saldējuma fabrika"
LETA 20.01.2026
(Pievienots "Food Union" komentārs 5.-8. rindkopā.)
Rīga, 20. janv., LETA. Piena pārstrādes uzņēmums AS "Rīgas piena kombināts", kas ietilpst piena pārstrādes koncernā "Food Union", izveidojis meitaskompāniju SIA "Rīgas saldējuma fabrika", liecina "
...
Turpinās iztiesāt Bunkus slepkavības lietu
LETA 20.01.2026
Rīga, 20. janv., LETA. Rīgas apgabaltiesa šodien plkst. 13 turpinās skatīt maksātnespējas administratora Mārtiņa Bunkus slepkavības krimināllietu.
Rīgas pilsētas tiesa Krievijas pilsoni Viktoru Krivošeju atzina par vainīgu Bunkus slepkavībā un piesp
...
"Ecolines" slēdz vairākus komercreisus maršrutā Rīga-Ventspils
LETA 20.01.2026
Rīga, 20. janv., LETA. SIA "Norma-A", kas pasažieru pārvadājumus nodrošina ar zīmolu "Ecolines", no šodienas slēdz vairākus komercreisus maršrutā Rīga-Ventspils, aģentūru LETA informēja uzņēmumā.
No šodienas tiks slēgti komercreisi maršrutā Rīga-Ven
...