Tūrisma operatora "Tez Tour" apgrozījums pērn pieauga par 28,6%

Rīga, 8.sept., LETA. Tūrisma operators "Tez Tour" pagājušajā gadā strādāja ar 39,757 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 28,6% vairāk nekā gadu iepriekš, bet kompānijas peļņa pieauga par 43,3% un bija 1,27 miljoni eiro, liecina "Firmas.lv" informācija.

Vienlaikus kompānijā aģentūrai LETA norādīja, ka, neskatoties uz 2019.gadā sasniegtajiem rezultātiem, 2020.gads būs diametrāli pretējs saistībā ar Covid-19 pandēmijas radītājiem ierobežojumiem, kā arī saistībā ar valsts institūciju realizēto politiku attiecībā uz tūrisma nozari.

"Tez Tour" pārstāvji atzīmēja, ka Latvijas veiksmīgā cīņa ar Covid-19 izplatību ir apsveicama un atbalstāma, taču valdībai būtu jāapzinās, ka tas ir panākts, tostarp pateicoties gandrīz iznīcinātai tūrisma jomai.

"Mēs atbalstām Ministru kabineta piektdien, 4.septembrī, pieņemto lēmumu par atvērtām robežām ar Lietuvu un Igauniju. Tomēr šī ir tikai neliela daļa no pozitīvām vēstīm, uz kurām Latvijas tūrisma nozare ļoti cer vistuvākajā laikā. Pārāk mazais iekšzemes tūrisma īpatsvars starp Baltijas valstīm un obligāta divu nedēļu ilga pašizolācijas ievērošana, atgriežoties no gandrīz visām Eiropas valstīm, kā arī kumulatīvā Covid-19 gadījumu skaita gradācijas trūkums attiecībā uz valstu reģioniem (salām), kur saslimstības līmenis krasi atšķiras no šo valstu kontinentālajā daļā esošā, - tas viss no 2020.gada marta praktiski ir samazinājis Latvijas tūrisma nozares kapacitāti par 95%," pauda uzņēmuma vadītājs Konstantīns Paļgovs.

Viņš uzsvēra, ka ceļojumu programmas "Tez Tour" nav atcēlis - uzņēmums ir gatavs sākt lidojumus tiklīdz tas būs iespējams.

Tāpat "Tez Tour" vadītājs minēja, ka pieprasījums ceļojumu jomā joprojām ir aktuāls, un tas tiks ņemts vērā, gatavojoties gaidāmajai ziemas sezonai. "Mēs plānojam atvērt jaunus maršrutus, kas iepriekš nav bijuši pieejami, lidojot no Rīgas ar tiešajiem čarterreisiem," piebilda Paļgovs.

"Tez Tour" 2018.gadā strādāja ar 30,916 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 19,2% vairāk nekā gadu iepriekš, bet kompānijas peļņa palielinājās par 70,2% un bija 885 812 eiro.

Kompānija "Tez Tour" reģistrēta 2002.gada martā, un tās pamatkapitāls ir 2828 eiro. "Tez Tour" vienīgais īpašnieks ir Spānijā reģistrēta kompānija "Germesinvest SL". "Tez Tour" organizē ceļojumus uz dažādām pasaules valstīm. No Latvijas "Tez Tour" nodrošina lidojumus uz Itālijas, Austrijas, Spānijas, Andoras, Turcijas, Grieķijas, Ēģiptes, Kipras, Bulgārijas, Apvienoto Arābu Emerātu, Taizemes, Maldīvijas, Kubas, Dominikānas un citu valstu kūrortiem.