"AM Craft" investējis divus miljonus eiro četru lielizmēra industriālo 3D printeru iegādē

Rīga, 28.aug., LETA. Uzņēmums "AM Craft" par diviem miljoniem eiro no AVS industriālo 3D printeru ražotāja "Stratasys" iegādājies četrus lielizmēra industriālos 3D printerus, aģentūra LETA informēja "AM Craft" valdes loceklis Jānis Jātnieks.

Viņš norādīja, ka tādējādi 2021.gada pavasarī Rīgā atradīsies lielākais lielizmēra industriālo 3D printeru parks Ziemeļeiropā, kas fokusēsies uz sertificētu aviācijas un medicīnas produktu ražošanu. Parka atklāšana plānota 2021.gadā, jo patlaban uzstādītie printeri tiek uzlaboti un pielāgoti darbam parkā. Lai sagatavotu lielizmēra printerus darbam,  ir nepieciešami vairāki mēneši.

Jātnieks minēja, ka 3D printeru parks tiek veidots pateicoties noslēgtajam līgumam ar Centrālo finanšu un līguma aģentūru projektā "Digitāli kontrolētas plastmasas produktu ražotnes izveide radot automatizētu industriālo 3D printeru līniju". Projekta īstenošanai "Luminor" ir piešķīrusi aizdevumu 804 000 eiro apmērā.

Viņš atzīmēja, ka "AM Craft" 2019.gada 29.novembrī noslēdza līgumu ar Centrālo finanšu un līguma aģentūru par projekta "Digitāli kontrolētas plastmasas produktu ražotnes izveide radot automatizētu industriālo 3D printeru līniju" ieviešanu. Iegādājamo iekārtu kopējais budžets ir divi miljoni eiro, no kuriem 1,1 miljons eiro ir Eiropas Reģionālā attīstības fonda (ERAF) atbalsts. Projekta īstenošana ir plānota līdz 2021.gada 28.aprīlim. Projekta īstenošanā tiks radītas piecas jaunas darba vietas.

Pēc kompānijā vēstītā, lielizmēra 3D printeru piegāde ir daļa no lielāka projekta. Uzņēmuma uzdevums ir radīt automatizētu līniju, kas spēs apkalpot 3D printerus nepārtrauktā režīmā un nodrošināt manuālu procesu automatizāciju, kas būtiski palielinās ražošanas procesa izsekojamību, atkārtojamību un detaļu atdzišanu kontrolētā vidē. 

"AM Craft" ir saistītais uzņēmums 3D printēšanas centram SIA "Baltic3d.EU", kas strādā Grobiņā un Rīgā. "Baltic3D" kopš 2018.gada nodrošina dažādu aviācijas projektu īstenošanu ārvalstu partneriem lidmašīnu apkopes jomā un jaunu detaļu izstrādē lidmašīnu salona interjera pilnveidošanā.

"Pieaugot darba apjomam un, turpinot kvalificēties kā piegādātājam arvien lielākiem industrijas spēlētājiem, saskaramies ar problēmām skaidrot par uzņēmuma dažādiem darbības virzieniem. Nolēmām, ka vieglāk un klientiem saprotamāk būs, ja visu, kas specializēsies uz sertificētu aviācijas detaļu ražošanu, nodalīsim jaunā uzņēmumā," skaidroja Jātnieks.

Savukārt uzņēmuma līdzīpašnieks Didzis Dejus norādīja, ka šāda centra izveide Rīgā ir loģiska, ņemot vērā lidsabiedrības "airBaltic" biznesa lēmumu par fokusēšanos uz aviācijas uzņēmuma "Airbus" lidmašīnām un plānoto apkopes centru Rīgā, kā arī jau Baltijā strādājošos lidmašīnu apkopes uzņēmumus "Magnetic MRO" Tallinā un "FL Technics" Viļņā.

""AM Craft" uzdevums ir kļūt par ražošanas bāzi un saņemt nepieciešamos ražošanas sertifikātus, lai varētu specializēties uz sertificētu aviācijas detaļu ražošanu. "Uz iekārtām varēsim drukāt arī detaļas citiem transporta nozares virzieniem - vilcieniem, tramvajiem, autobusiem, tostarp, arī militārajiem transportlīdzekļiem," viņš uzsvēra.

"Firmas.lv" informācija liecina, ka kompānija reģistrēta 2018.gadā, un tās pamatkapitāls ir 3000 eiro. Kompānijas kapitālā pa 24% pieder SIA "Amerikas Baltijas tehnoloģiju korporācija" un "Baltic3d.EU", savukārt Jānim Jātniekam, Didzim Dejus, Rinaldam un Dēvijam Zīvertam katram pieder 13% daļu.