Rīga, 7.jūl., LETA. Jaunpils novada SIA "Joži" šodien sākusi ziemas miežu kulšanas darbus, kas ir agrāk nekā pērn, aģentūra LETA uzzināja saimniecībā.
"Jožu" saimnieks Gunvaldis Sproģis apliecināja, ka kulšanas darbi sākušies agrāk nekā pērn. "Otro reizi savā praksē tik agri. Pirms daudziem gadiem jau bija reize, kad sākām kult 6.jūlijā," atcerējās saimnieks.
Sproģis teica, ka "Joži" miežus sēj un kopj jau 20 gadus, un piegādā tos lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvajai sabiedrībai "Latraps". "Allaž sākam darbu vieni no pirmajiem. Bez steigas, smaidot varēsim sagatavot zemi ziemas rapšu sējai," pastāstīja Sproģis.
Viņš teica, ka saimniecības šogad izaudzēto miežu kvalitāte vēl neesot notestēta, līdz ar to pat vēl vēl pāragri spriest. Taču mitruma līmenis miežiem ir 17,5-19,5% un birums ir vērtējams kā labs.
Viņš teica, ka sākotnēji nebija domāts uzreiz kult visus miežus, bet ar šādiem rādītājiem darbus nav ko atlikt. "Nav jēgas vilcināties ar ražas novākšanu. Ja uznāks lieti vai stiprs vējš, var būt sliktāks rezultāts. Ja ir kuļams, tad jāievāc un nav ko gaidīt," sprieda saimnieks. Viņš teica, ka neliela daļa miežu šogad ir sagāzušies veldrē arī "Jožiem", bet skāde neesot liela un pagaidām ir cerība uz labu ražas potenciālu. Jācer, ka visu izdosies novākt.
Sproģis teica, ka "Joži" šogad iesējuši ziemas miežus 500 hektāru platībā, kas ir apmēram iepriekšējo gadu līmenī, un tos plāno novākt apmēram nedēļas laikā.
Jau ziņots, ka "Joži" pagājušajā gadā strādāja ar 3,523 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 28,8% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas peļņa saruka par 1,9% - līdz 538 820 eiro, liecina informācija "Firmas.lv".
Zemnieku saimniecība "Joži" veidojusies pagājušā gadsimta deviņdesmito gadu sākumā, un pieder saimniekiem Gunai un Gunvaldim Sproģiem. "Jožu" pamatdarbība ir lauksaimniecības un lauksaimniecības pakalpojumu sniegšana.
Jaunpils novada "Joži" agrāk nekā pērn sākuši kult ziemas miežus
LETA 07.07.2020
No jauna iztiesās krimināllietu par iespējamu aplokšņu algu izmaksu vismaz trīs miljonu eiro apmērā
LETA 05.12.2025
Rīga, 5. dec., LETA. Rīgas pilsētas tiesa tiesas sastāva maiņas dēļ šodien plkst. 13 no jauna sāks krimināllietas iztiesāšanu pret četrām personām, tostarp skaistumkopšanas jomas uzņēmēju Ievi Plaudi-Rēlingeri, par iespējamu aplokšņu algu izmaksu vai
...
Spilvē notiks "Spilvas" ražotnes spāru svētki
LETA 05.12.2025
Rīga, 5. dec., LETA. Spilvē, Zvaigžņu ielā 1, šodien plkst. 11 notiks pārtikas ražotāja "Orkla Latvija" mērču un gatavo ēdienu zīmola "Spilva" paplašinātās ražotnes spāru svētki, aģentūru LETA informēja uzņēmumā.
"Spilva" paplašinātajā ražotnē, kas
...
Turpinās iztiesāt krimināllietu pret apjomīgās starptautiskās PVN krāpšanas shēmas sindikāta līderi Kazanovski
LETA 05.12.2025
Rīga, 5. dec., LETA. Ekonomisko lietu tiesa (ELT) šodien plkst. 12 turpinās skatīt krimināllietu pret starptautiskā operācijā "Admiral 2.0" aizturēto pievienotās vērtības nodokļa (PVN) krāpnieku sindikāta līderi Kasparu Kazanovski, aģentūra LETA nosk
...