Aknīstes psihoneiroloģiskā slimnīca par piektdaļu kāpina apgrozījumu

Rīga, 8.jūn., LETA. Pērn par 20% audzis VSIA "Aknīstes psihoneiroloģiskā slimnīca" apgrozījums, liecina "Firmas.lv" informācija.

2019.gadā iestādes apgrozījums bijis 4,821 miljoni eiro, kas ir par piektdaļu vairāk nekā 4,039 miljoni eiro vēl pirms gada.

Savukārt peļņa saglabājusies iepriekšējā gada līmenī un pagājušajā gadā bijusi 1396 eiro. Slimnīcas vadība uzskata, ka gūtā peļņa jānovirza maģistrālā ūdensvada un kanalizācijas pārbūvei. Dažādi pārbūves darbi, kā arī personāla kvalifikācijas paaugstināšanas un pacientu aizņemtības un nodarbinātības pasākumi īstenoti arī 2019.gadā.

Gada pārskatam pievienotajā vadības ziņojumā minēts, ka pērn līguma summa ar Nacionālo veselības dienestu par stacionārās veselības pakalpojumu sniegšanu bijusi 4,821 miljoni eiro, un tas izpildīts 100% apmērā. Stacionārā pacienta dienas vidējā pašizmaksa pērn bijusi aptuveni 36,23 eiro.

Slimnīca pagājušajā gadā nodrošinājusi darbu 312 cilvēkiem. 

Jau ziņots, ka ir sākts Veselības ministrijas (VM) pārraudzībā esošo valstij piederošo Aknīstes un Daugavpils psihoneiroloģisko slimnīcu reorganizācijas process, tās apvienojot.

Reorganizācijas procesā Aknīstes psihoneiroloģiskā slimnīca tiks pievienota Daugavpils psihoneiroloģiskajai slimnīcai, līdz ar to Daugavpils psihoneiroloģiskā slimnīca kļūs par Aknīstes psihoneiroloģiskās slimnīcas mantas, tiesību un saistību pārņēmēju, bet Aknīstes psihoneiroloģiskā slimnīca beigs pastāvēt kā atsevišķa juridiska persona bez likvidācijas procesa.

Pašlaik Aknīstes psihoneiroloģiskā slimnīca nodrošina ilgstošu psihiatrisko palīdzību, taču cilvēkresursu trūkuma dēļ ārstniecības iestādē ir apgrūtināta pakalpojumu nodrošināšana nepieciešamajā apmērā un kvalitātē, skaidroja VM.

Plānots, ka pacienti, kuriem nepieciešama ārstu, psihiatru diennakts uzraudzība, būs koncentrēti Daugavpils psihoneiroloģiskajā slimnīcā, savukārt Aknīstes slimnīca nodrošinās ārstniecību pacientiem, kuriem nav nepieciešama diennakts psihiatra uzraudzība.

Patlaban Latvijā stacionāro psihisko veselības aprūpi nodrošina deviņas ārstniecības iestādes, no kurām septiņās slimnīcās sniedz psihiatrijas pakalpojumus pieaugušajiem pacientiem.