Tekstilizstrādājumu ražotāja "Mežroze" apgrozījums pērn samazinājies par 24,7%

Rīga, 11.maijs, LETA. Tekstilizstrādājumu ražotājas SIA "Mežroze" apgrozījums pagājušajā gadā samazinājās par 24,7% un bija 6,093 miljoni eiro, bet uzņēmuma peļņa samazinājusies divas reizes un bija bija 184 530 eiro, liecina "Firmas.lv" informācija.

Uzņēmuma gada pārskata vadības ziņojumā teikts, ka 2019.gadā galvenais attīstības virziens bija jauna un konkurētspējīga sortimenta izstrādāšana, kā arī jaunu apdares tehnoloģiju apgūšana.

Kompānijas vadība atzīmē, ka pērn pircēji no masveida iepirkumiem - 2000-5000 izstrādājumu - turpināja pāriet uz mazām partijām 200-500 izstrādājumu apmērā, bet reizēm arī 50-100 izstrādājumu apmērā. Līdz ar to sarežģījās ražošanas process un efektivitāte, kā arī strauji pieauga izstrādājumu pašizmaksa, kas procentuāli ir lielāka par to cenu, ko pircēji ir gatavi maksāt.

Tāpat produkcijas pašizmaksu pērn palielināja kokvilnas un linu izejmateriālu cenu pieaugums. Līdz ar to samazinājās pieprasījums pēc ražotās produkcijas, kas lika mainīt sortimentu.

Tā kā patlaban nav skaidrs, cik ilgi turpināsies Covid-19 pandēmija, un nav skaidrs, kā rīkosies katra no Eiropas valstīm, uzņēmums patlaban atrodas nenoteiktības stāvoklī attiecībā uz turpmākajām darbībām, teikts vadības ziņojumā.

Viss ir atkarīgs no tā, cik ātri Eiropas valstīs atjaunosies pieprasījums pēc "Mežrozes" produkcijas un būs iespējams iegādāties izejvielas. Vadības ziņojumā norādīts, ka patlaban pieprasījums pēc produkcijas veido 40-55% procentus no uzņēmuma ražošanas jaudas un ir iespējams, ka turpmāk tas var gan samazināties, gan palielināties.

Strādājot ar nepilnu jaudu, palielināsies produkcijas pašizmaksa, kas izraisīs cenu kāpumu un samazinās pieprasījumu pēc produkcijas. Līdz ar to uzņēmuma vadība norāda uz būtisku nenoteiktību darbības turpināšanai pandēmijas apstākļos.

2018.gadā "Mežroze" strādāja ar 8,093 miljonu eiro apgrozījumu un guva 371 737 eiro peļņu.

"Mežroze" dibināta 1993.gadā un tās galvenais darbības virziens ir kokvilnas, linu un jauktšķiedru auduma balināšana, krāsošana, drukāšana, audumu pārstrāde šūtos izstrādājumos un to tālāka realizācija Latvijā, Eiropas Savienībā un citās valstīs. "Mežrozes" kapitāldaļu īpašnieki ir Andrejs Bleidels (38%), Artūrs Kārlis Dreimanis (31%) un Tamāra Mihaileviča (31%).