Rīga, 17.apr., LETA. Latvijas nacionālā lidsabiedrība "airBaltic" kopš Covid-19 pandēmijas izraisītās krīzes sākuma īstenojusi vairākus stingrus pasākumus, lai nodrošinātu pietiekamu uzņēmuma likviditāti, kas ļautu lidsabiedrībai darboties ilgāku laika periodu ar samazinātu pasažieru pieprasījumu, aģentūru LETA informēja "airBaltic" pārstāve Alise Briede.
"airBaltic" pieņēma lēmumu no 15.aprīļa līdz 31.oktobrim samazināt savu kopējo darbības apjomu, atceļot aptuveni 50% lidojumu. Līdz ar lidojumu kapacitātes samazināšanu, uzņēmums bija spiests samazināt strādājošo skaitu par 40%, papildus citām kompensācijām sniedzot viņiem arī darbā atjaunošanas garantijas.
"Vadot uzņēmumu šajā vēsturiskajā krīzē, mēs esam spēruši svarīgus soļus, lai nodrošinātu, ka "airBaltic" izaugsmes stāsts turpināsies, kad Eiropā atsāksies komerciālie lidojumi. Mūsu mērķis ir turpināt nodrošināt labāko savienojamību uz un no Baltijas valstīm," pauda "airBaltic" izpilddirektors Martins Gauss.
Lidsabiedrība ar izīrētājiem izveidojusi nomas maksu grafikus, nodrošinot labāku likviditāti turpmākajiem mēnešiem. Sarunas ar šādu pašu mērķi turpinās ar visiem piegādātājiem. Turklāt 2020.gadā iepriekš paredzētās investīcijas ir atliktas un samazināts uzņēmuma vadības atalgojums. Sarunas ar "Airbus" par turpmākām "Airbus A220-300" lidmašīnu piegādēm vēl turpinās, un tās atbalstīs jaunos ekonomiskos apstākļus pēc krīzes beigām.
Šobrīd "airBaltic" turpina piedāvāt tās klientiem čarterlidojumus un kravu lidojumus, kurus iespējams pieteikt uzņēmuma mājaslapā.
Jau vēstīts, ka Latvijā līdz 12.maijam ir izsludināta ārkārtējā situācija koronavīrusa izraisītās saslimšanas Covid-19 izplatības dēļ. Tostarp ir apturēti starptautiskie pasažieru pārvadājumi.
"airBaltic" reģistrēta 1995.gadā, un tās pamatkapitāls ir 256,473 miljoni eiro, liecina "Firmas.lv" informācija. Pēc provizoriskiem datiem, uzņēmuma apgrozījums pērn bija 508,955 miljoni eiro, kas ir pieaugums par 23%, bet uzņēmums cieta zaudējumus 7,7 miljonu eiro apmērā pretstatā peļņai gadu iepriekš.
Latvijas valstij pieder 80,05% "airBaltic" akciju, bet finanšu investoram, Dānijas uzņēmējam Larsam Tūsenam piederošajam "Aircraft Leasing 1" - gandrīz 20% akciju.
"airBaltic" īstenojis stingrus pasākumus pietiekamas uzņēmuma likviditātes nodrošināšanai
LETA 17.04.2020
Turpinās tiesāt autotirgotāju Īli par krāpšanas mēģinājumu saistībā ar spēkratu piegādi policijai
LETA 16.02.2026
Rīga, 16. febr., LETA. Rīgas pilsētas tiesa šodien plkst. 9 turpinās skatīt krimināllietu pret pilnsabiedrības "A26" pārstāvjiem, tostarp uzņēmēju Māri Īli, par krāpšanas mēģinājumu saistībā ar automašīnu piegādi Valsts policijai (VP), liecina ieraks
...
"Luminor Bank" izsniegusi četru miljonu eiro aizdevumu "Novikontas jūras koledžai" akadēmijas ēkas būvniecībai
LETA 16.02.2026
Rīga, 16. febr., LETA. "Luminor Bank" izsniegusi četru miljonu eiro aizdevumu SIA "Novikontas jūras koledža" jaunas akadēmijas ēkas būvniecībai Rīgā, aģentūru LETA informē "Luminor Bank".
Jaunās akadēmijas ēkas kopējā platība būs vairāk nekā 3000 kv
...
"Kalve Coffee" ceturtdien vebinārā informēs par pagājušā gada finanšu rezultātiem
LETA 16.02.2026
Rīga, 16. febr., LETA. Kafijas grauzdēšanas uzņēmums AS "Kalve Coffee" ceturtdien, 19. februārī, plkst. 16 vebinārā informēs par uzņēmuma pagājušā gada finanšu rezultātiem, teikts kompānijas paziņojumā biržai "Nasdaq Riga".
Vebināru vadīs "Kalve Cof
...