Rīga, 9.maijs, LETA. Lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvā sabiedrība "Abra" pērn strādāja ar 11,535 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 24,7% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas peļņa samazinājās 4,7 reizes - līdz 212 479 eiro, liecina informācija "Firmas.lv".
Uzņēmuma vadības ziņojumā teikts, ka uzņēmuma apgrozījums pērn galvenokārt kāpis, palielinoties graudu biržas cenai un pieaugot pārdotajam graudu apmēram, kā arī pateicoties lauksaimniecības izejvielu cenu palielinājumam.
Pērn "Abra" iegādājās jaunu lauksaimniecības tehniku 279 000 eiro vērtībā.
Kooperatīva vadība prognozē, ka tā biedri arī turpmāk pasūtīs minerālmēslus, augu aizsardzības līdzekļus un iegādāsies sēklas, kā arī izmantos graudu kaltes pakalpojumus un pārdos savās saimniecībās saražoto augkopības produkciju. Tāpat "Abra" speciālisti apmeklēs specializētus kursus, un sniegs kooperatīva biedriem bezmaksas konsultācijas par kultūraugu audzēšanu, lai kooperatīva biedri pēc iespējas efektīvāk apgūtu jaunākās tehnoloģijas augkopībā un celtu kultūraugu ražību, kas savukārt palielinātu "Abra" apgrozījumu.
2019.gadā kooperatīvs plāno pabeigt jauno graudu uzglabāšanas līniju "Eipuri", kas dos iespēju būtiski palielināt kooperatīva biedru graudu pieņemšanas un glabāšanas jaudas.
Informācija "Firmas.lv" liecina, ka 2017.gadā "Abra" strādāja ar 9,252 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 1,2% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt kooperatīva peļņa pieauga divas reizes - līdz 993 632 eiro.
Kooperatīvs ir reģistrēts 2005.gadā, un tā pamatdarbības veids ir graudkopības, tauriņziešu un rapšu produkcijas realizācija, kā arī lauksaimniecības tehnikas noma un lauksaimniecības pakalpojumu sniegšana, lauksaimniecības preču iegāde un pārdošana kooperatīva biedriem un citiem partneriem.
Lauksaimniecības kooperatīva "Abra" apgrozījums pērn pieauga par 24,7%
LETA 09.05.2019
papildināta - "Indexo bankas" padomē Miglāni nomainījusi Elksniņa-Zaščirinska
LETA 18.02.2026
(Pievienota "Indexo bankas" informācija 3.-7. rindkopā.)
Rīga, 18. febr., LETA. "Indexo bankas" padomē Ramonu Miglāni nomainījusi Zlata Elksniņa-Zaščirinska, liecina "Firmas.lv" informācija.
Izmaiņas "Indexo bankas" padomes sastāvā Uzņēmumu reģistr
...
"Talsu autotransports" ceturtdien atcēlis desmit autobusu reisus Jelgavas virzienā
LETA 18.02.2026
Rīga, 18. febr., LETA. Šoferu trūkuma dēļ AS "Talsu autotransports" ceturtdien, 19. februārī, ir atcēlusi kopumā desmit autobusu reisus Jelgavas virzienā, liecina informācija Autotransporta direkcijas mājaslapā.
Savukārt trešdien, 18. februārī, no r
...
"Reģionālā investīciju banka" izsniegusi 4,5 miljonu eiro aizdevumu makšķerēšanas preču tirgotājam "Salmo"
LETA 18.02.2026
Rīga, 18. febr., LETA. "Reģionālā investīciju banka" izsniegusi 4,5 miljonu eiro aizdevumu makšķerēšanas preču tirgotāja "Salmo" uzņēmumu grupai, aģentūru LETA informē "Reģionālās investīciju bankas" pārstāvji.
Aizdevuma struktūra ietver viena miljo
...