"Preses servisa" apgrozījums pērn samazinājās par 6%

Rīga, 27.jūn., LETA. SIA "Preses serviss" apgrozījums pērn bija 19,158 miljoni eiro, kas ir par 6% mazāk nekā 2015.gadā, bet uzņēmuma peļņa pērn bija 938 405 eiro, kas ir samazinājums par gandrīz 17%, liecina "Firmas.lv" informācija.

Uzņēmuma apgrozījums 2015.gadā bija 20,38 miljoni eiro, bet peļņa - 1,28 miljoni eiro.

Vadības ziņojumā teikts, ka finanšu rādītāju samazinājums pagājušajā gadā saistīts ar izmaiņām drukātās preses jomā. Izmaiņas negatīvi ietekmējušas pieprasījumu pēc vairākām produktu kategorijām. "Preses serviss" pērn palielinājis grāmatu un kalendāru pārdošanas apjomus un ieņēmumus no abonēšanas.

Uzņēmums šogad neparedz būtiskas izmaiņas Latvijas ekonomikā un uzskata, ka drukātās preses apjoms turpinās samazināties. "Preses serviss" plāno kompensēt turpmāko apgrozījuma kritumu, veicot darbības optimizāciju un izmaksu kontroli, norādīts vadības ziņojumā.

SIA "Preses serviss" pamatdarbības veids ir preses, drukāto materiālu, kā arī komisijas preču vairumtirdzniecība vairāk nekā 1700 tirdzniecības vietām Latvijā.

SIA "Preses serviss" reģistrēta 2001.gadā. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 711 000 eiro. Tās 100% daļu pieder SIA "Narvesen Baltija", liecina "Firmas.lv" informācija.