Rīga, 27.jūn., LETA. Rīgas pilsētas Ziemeļu rajona tiesa pēc Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja (LTAB) pieteikuma ierosinājusi likvidējamās apdrošināšanas AS "Balva" maksātnespējas procesa lietu.
Lietu tiesa skatīs 6.jūlijā plkst.12.
Jau ziņots, ka lēmumu rosināt apdrošinātāja maksātnespēju LTAB pieņēmis, jo uzņēmums nespēj segt aizvien augošās izmaksas, paziņojumā medijiem informē LTAB valdes priekšsēdētājs Jānis Abāšins. LTAB no "Balvas" centies atgūt no Garantijas fonda izmaksātās OCTA atlīdzības, kuras apdrošināšanas sabiedrība nespēja izmaksāt starptautiskajos līgumos paredzētajos gadījumos.
Līdz šim "Balvas" vietā LTAB no Garantijas fonda atlīdzībās izmaksājis gandrīz trīs miljonus eiro, bet atguvis nedaudz vairāk par vienu miljonu eiro. Tādējādi likvidējamās apdrošināšanas sabiedrības parāds pret Garantijas fondu sasniedzis 1,89 miljonus eiro, informē LTAB.
Atbilstoši OCTA likumam gadījumos, kad tiek pasludināta kāda tirgus dalībnieka maksātnespēja, izmaksas ceļu satiksmes negadījumos cietušajiem tiek segtas no Garantijas fonda.
LTAB pauž viedokli, ka uzņēmuma maksātnespējas ierosināšana ļaus ātrāk pabeigt atlikušo aktīvu realizāciju, kas tiek darīts gan avārijās cietušo, kuriem OCTA atlīdzība pienākas no "Balvas", gan visas OCTA nozares dalībnieku interesēs. Līdz ar to visi cietušie, kuri joprojām no "Balvas" nav saņēmuši visu sev pienākošos atlīdzību izmaksu, varēs bez kavēšanās pilnā apmērā pieprasīt to no Garantijas fonda. LTAB plāno tuvākajā laikā apzināt un personīgi uzrunāt ikvienu no šiem atlīdzību saņēmējiem un vienoties par izmaksu veikšanu.
Ņemot vērā "Balvas" likvidācijas procesā radītos zaudējumus, kā arī tos, kas vēl radīsies maksātnespējas procesā, un citus faktorus, Garantijas fonda apmērs jau šogad samazināsies zem likumā noteiktā minimālā apmēra un apdrošinātājiem būs jāatsāk veikt ikmēneša atskaitījumus Garantijas fondā no katras pārdotās OCTA polises, lai atjaunotu Garantijas fonda apmēru, informē LTAB.
Iemaksas jāatsāk veikt, jo fondā uzkrāto līdzekļu apmērs samazinās zem 20 miljoniem eiro.
Jau ziņots, ka 2013.gadā Finanšu un kapitāla tirgus komisijas padome anulēja visas "Balvas" licences un tā atrodas likvidācijas procesā.
"Firmas.lv" datubāzē pieejamā informācija liecina, ka pērn "Balva" strādāja ar 824 152 eiro zaudējumiem, bet 2014.gadā zaudējumi bija 146 367 eiro. "Balvas" likvidators ir Rolands Strazdiņš.
LTAB Garantijas fonds ir nodrošinājums, ka ikviens ceļu satiksmes negadījumā cietušais saņems likumā noteikto kompensāciju. Garantijas fonda līdzekļus veido apdrošinātāju vienreizējās iemaksas, regulāri ikmēneša atskaitījumi no OCTA prēmijām, apdrošinātāju veiktās papildu iemaksas, LTAB regresa kārtībā atgūtie līdzekļi par avārijās nodarītajiem zaudējumiem, kā arī ieņēmumi no fonda līdzekļu glabāšanas un ieguldīšanas.
Tiesa ierosina likvidējamās "Balvas" maksātnespējas lietu
LETA 27.06.2016
Zemeņu audzētāji: Pirmās Latvijā audzētās zemenes šogad varētu būt pieejamas maija beigās
LETA 17.03.2026
Rīga, 17. marts, LETA. Latvijā šogad pirmā zemeņu raža varētu būt pieejama maija beigās, aģentūrai LETA prognozēja aptaujātie zemeņu audzētāji.
SIA "Mad Nordic", kas strādā ar zīmolu "Augusta zemenes" un audzē zemenes siltumnīcās un tuneļos, agronom
...
"Linstow" iegādājusies bijušās spēļu zāles ēku pie Stacijas laukuma
LETA 17.03.2026
Rīga, 17. marts, LETA. Nekustamo īpašumu attīstīšanas uzņēmums SIA "Linstow" ir iegādājies bijušās spēļu zāles ēku 13. janvāra ielā 2A, blakus Stacijas laukumam, aģentūru LETA informēja "Linstow".
Kopējās investīcijas īpašuma iegādē, attīstībā un ap
...
"Invego" parakstījusi 29,8 miljonu eiro līgumu ar "Aimasa" par dzīvojamā rajona "Nordale" pirmās kārtas būvdarbiem
LETA 17.03.2026
Rīga, 17. marts, LETA. Igaunijas nekustamo īpašumu attīstītājs "Invego" parakstījis 29,8 miljonu eiro līgumu ar būvfirmu SIA "Aimasa" par dzīvojamā rajona "Nordale" pirmās kārtas būvdarbiem, aģentūru LETA informēja attīstītājā.
"Nordale" būs jauns d
...