"A.Medical": Sabiedriskajā transportā jāievieš alkometra "Interlock" programma

Rīga, 7.jūn., LETA. Latvijā būtu jāievieš "Interlock" programma, lai nepieļautu iespēju, ka sabiedrisko transportu var vadīt iereibis cilvēks, turklāt šīs programmas izmantošana varētu būt arī alternatīvs sods visiem reibumā pieķertiem autovadītājiem, uzskata kompānijas "A.Medical" pārstāvis Zintis Feldmanis.

Viņš skaidro, ka "Interlock" ir profesionāls alkometrs, kura lietošana Eiropā ir oficiāli atzīta. Automašīnu, kurā ir uzstādīts "Interlock", nav iespējams iedarbināt pirms netiek veikts izelpas tests.

Feldmanis uzskata, ka šī brīža sodu sistēma par transportlīdzekļa vadīšanu reibumā nav pietiekami motivējoša, lai autovadītāji pie auto stūres reibumā nesēstos. Tāpēc jāmeklē papildus risinājumi.

Šobrīd vadītājs, kurš pieķerts vadot transportlīdzekli alkohola reibumā, tiek sodīts ar kādu no sekojošiem soda veidiem: naudas sodu, transportlīdzekļa konfiskāciju, cietumsodu, kā arī vadītāja apliecības zaudēšanu uz noteiktu laiku. Taču, piemēram, Austrālija, kur pagājušajā gadā tika ieviesta "Interlock" programma, autovadītājam tiek dota izvēle - vadītāja tiesību zaudēšana uz noteiktu termiņu, kas ir ne mazāks kā pieci gadi, vai "Interlock" uzstādīšana transportlīdzeklī. Uzstādot "Interlock", tiesības ir iespējams atgūt ātrāk. Tā kā dalība programmā ir brīvprātīga, administratīvās un "Interlock" uzstādīšanas izmaksas sedz pats autovadītājs.

Daudzās Eiropas valstīs "Interlock" ir obligāta prasība sabiedriskā transporta autovadītājiem, īpaši, tiem, kas pārvadā bērnus.

Saskaņā ar "Interlock" ražotāju "Drager" sniegto informāciju, šobrīd "Interlock" programmu izmanto Argentīnā, Austrālijā, Austrijā, Beļģijā, Dānijā, Vācijā, Somijā, Francijā, Nīderlandē, Norvēģijā, Zviedrijā, Lielbritānijā un ASV.

Farmaceitisko izstrādājumu vairumtirgotājs "A.Medical" pērn strādājis ar 3,6 miljoniem eiro apgrozījumu un 59 684 eiro peļņu, liecina "firmas.lv" dati.