"Pagājušajā gadā tiešās tirdzniecības tirgus pieaugums pārsniedza gan kopējā mazumtirdzniecības apgrozījuma pieaugumu, kas bija 4,9%, gan Latvijas ekonomikas pieaugumu, kas bija 2,7%. Tiešās tirdzniecības izaugsmi lielākoties veicināja patērētāju izdevumu palielināšanās un konsultantu skaita pieaugums, kuri meklēja vai nu papildu ienākumu avotu, vai uzņēmējdarbības iespējas. Šī izaugsme pierāda arī to, ka cilvēkiem patīk šādā veidā iepirkties, jo viņiem tiek sniegta individuāla pieeja un viņiem ir iespēja iegūt padomus tieši no pārdevēja," stāsta LTTA priekšsēdētājs Aleksandrs Čakste.
Pēc viņa aprēķiniem, tiešajā tirdzniecībā iesaistīto cilvēku skaits pēdējos gados ir stabili pieaudzis par dažiem procentiem. Tā kā tiešās tirdzniecības pārstāvji arvien aktīvāk izmanto internetu, lai vadītu un veicinātu savu uzņēmējdarbību un lai apkalpotu klientus, un joprojām ir ļoti daudz neizmantotu iespēju, tiešās pārdošanas uzņēmējdarbībai ir ļoti augsts izaugsmes potenciāls.
Baltijas Tiešās tirdzniecības asociācijas ģenerālsekretārs Gintauts Zalecks uzskata, ka starp Baltijas valstīm Latvija pagājušajā gadā bija līdere ne tikai ekonomikas izaugsmē, bet arī tiešās tirdzniecības jomā. Latvijā tiešās tirdzniecības tirgus pieredzēja vislielāko izaugsmi Baltijas valstu starpā. Lietuvā kopējais apgrozījums tiešajā tirdzniecībā palielinājās par 2,2% un sasniedza 41,3 miljonus eiro (bez PVN), bet Igaunijā izaugsme bija 1% un apgrozījums sasniedza 32,8 miljonus eiro (bez PVN).
Cilvēku skaits, kuri ir iesaistīti tiešajā tirdzniecībā Lietuvā, palielinājās par 2%, sasniedzot vairāk nekā 51 000 cilvēku, kamēr Igaunijā konsultantu skaits palika teju nemainīgs, tas ir, 34 000.
Pagājušajā gadā kopējais pārdošanas apgrozījums tiešās tirdzniecības industrijā Baltijas valstīs sasniedza gandrīz 105,3 miljonus eiro, bet cilvēku skaits, kas iesaistīti tiešajā tirdzniecībā, bija vairāk nekā 129 000.
Saskaņā ar Eiropas Tiešās tirdzniecības asociācijas "Seldia" datiem ES valstu tiešās tirdzniecības uzņēmumu kopējais apgrozījums 2014.gadā bija vairāk nekā 20 miljardi eiro. Tiešās tirdzniecības uzņēmumi rada iespējas papildu ienākumu gūšanai vai privātai uzņēmējdarbībai vairāk nekā 5,7 miljoniem cilvēku.
Saskaņā ar Pasaules Tiešās tirdzniecības asociāciju federācijas (WFDSA) datiem 2014.gadā kopējais apgrozījums tiešās tirdzniecības uzņēmumos, kas pieder federācijai, bija 182,8 miljardi ASV dolāru un cilvēku skaits, kas iesaistīti tiešajā tirdzniecībā, bija vairāk nekā 99,7 miljoni.
Tiešā tirdzniecība 85% šajā industrijā iesaistīto cilvēku ir papildu ienākumu avots, un 80% no iesaistītajiem ir sievietes.
Latvijas tiešās tirdzniecības tirgus apgrozījums pērn pieaudzis par 5%
Pilseta24.lv 20.04.2016
"Douglas Latvia" apgrozījums pagājušajā finanšu gadā pieaudzis par 11,3%
LETA 24.03.2026
Rīga, 24. marts, LETA. Parfimērijas un kosmētikas tirgotājs SIA "Douglas Latvia" pagājušajā finanšu gadā, kas ilga no 2024. gada 1. oktobra līdz 2025. gada 30. septembrim, strādāja ar 41,312 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 11,3% vairāk nekā gadu
...
Zvejniecības uzņēmuma "Baltreids" apgrozījums pērn pieaudzis par 18,5%
LETA 24.03.2026
Rīga, 24. marts, LETA. Zvejniecības uzņēmuma SIA "Baltreids" apgrozījums pagājušajā gadā bija 48,321 miljons eiro, kas ir par 18,5% vairāk nekā gadu iepriekš, bet kompānijas peļņa pieauga 2,1 reizi - līdz 15,122 miljoniem eiro, liecina informācija "F
...
Apsūdzētie teiks pēdējo vārdu "Rīgas kartes" krimināllietā
LETA 24.03.2026
Rīga, 24. marts, LETA. Šodien apsūdzētajiem plānots dot pēdējo vārdu tā dēvētajā "Rīgas kartes" krimināllietā, aģentūra LETA noskaidroja Rīgas apgabaltiesā.
Krimināllietā par iespējamu naudas izkrāpšanu un atmazgāšanu apsūdzēti bijušie pašvaldības u
...