Rīga, 13. maijs, LETA. Loģistikas uzņēmums "SmartPosti" un koplietošanas pakomātu tīkls "uDrop" sākuši stratēģisku sadarbību, kas paredz līdz šā gada beigām palielināt pakomātu tīklu Baltijā par aptuveni 30%, aģentūru LETA informēja "SmartPosti" pārstāvji.
"SmartPosti" operāciju vadītājs Baltijā Guntis Mičuļs informē, ka esošajos "SmartPosti" iekštelpu pakomātos visi līdzšinējie pakalpojumi saglabāsies bez izmaiņām. Vienlaikus sadarbība ar "uDrop" paplašinās klientiem pieejamo sūtījumu saņemšanas vietu klāstu, ļaujot saņemt sūtījumus arī šī tīkla pakomātos.
Plānots, ka sadarbības integrācija notiks pakāpeniski. Sākotnēji ar pilotprojektu Lietuvā novērtēs piegādes procesa norisi un identificēs iespējamos uzlabojumus. Pēc tam pakalpojums būs pieejams arī Latvijā un Igaunijā.
Mičuļs papildina, ka "uDrop" tīkls ļaus "SmartPosti" sasniegt arī attālākus reģionus, kur patlaban uzņēmumam nav pakomātu.
Viņš skaidro, ka pēc pilnīgas sistēmu integrācijas "SmartPosti" pakāpeniski iekļaus arvien vairāk "uDrop" pakomātu kopējā tīklā. "Klientiem nav jāsatraucas, ja, saņemot paziņojumu par sūtījumu un dodoties to saņemt, uz pakomāta redzams "uDrop" logotips," uzsver "SmartPosti" pārstāvis.
Viņš informē, ka sūtījuma saņemšanas process klientiem būtiski nemainīsies, jo arī turpmāk sūtījumus varēs izņemt, izmantojot PIN kodu. Galvenā atšķirība būs tā, ka "uDrop" pakomāti galvenokārt ir izvietoti ārpus telpām.
Sākotnējā posmā "SmartPosti" sūtījumi "uDrop" pakomātos būs pieejami tikai saņemšanai. Sūtījumu nosūtīšanas un atgriešanas funkcijas plānots ieviest vēlākajos koplietošanas tīkla integrācijas posmos.
"Integrācijas pirmajā posmā klienti vēl nevarēs paši izvēlēties konkrētu "uDrop" saņemšanas punktu, jo pakomātu atrašanās vietas sistēmā tiks pievienotas pakāpeniski. Pēc procesa pabeigšanas tās būs redzamas iepirkumu grozā, pašapkalpošanās sistēmā un sūtījumu izsekošanā tieši tāpat kā "SmartPosti" pakomātu atrašanās vietas," skaidro Mičuļs.
Savukārt "uDrop" izpilddirektors Marjus Blagnis uzsver, ka sadarbība ir nozīmīgs solis ceļā uz atvērtas, plašas un efektīvi izmantotas pakomātu infrastruktūras izveidi Baltijas valstīs.
Blagnis informē, ka "uDrop" tuvākajā laikā plāno paplašināt tīklu ar vairākiem simtiem jaunu pakomātu, kas padara partneru dalību koplietošanas infrastruktūrā īpaši svarīgu.
Jau ziņots, ka Latvijā strādājošās SIA "SmartPosti" apgrozījums 2024. gadā bija 10,079 miljoni eiro, kas ir par 3,1% vairāk nekā gadu iepriekš, bet uzņēmuma zaudējumi palielinājās 2,7 reizes - līdz 1,16 miljoniem eiro. Finanšu dati par 2025. gadu vēl nav publicēti.
Uzņēmums reģistrēts 2001. gadā, un tā pamatkapitāls ir 8,795 miljoni eiro, liecina "Firmas.lv" informācija. "SmartPosti" pieder Somijā reģistrētajai "Posti Group".
"SmartPosti" sadarbībā ar "uDrop" līdz gada beigām plāno palielināt pakomātu tīklu Baltijā par aptuveni 30%
LETA 13.05.2026
Siguldas zoodārzā atklās tīģeru māju un būs apskatāmi Lietuvā izglābtie Amūras tīģeri
LETA 19.08.2026
Rīga, 19. aug., LETA. Šodien no plkst. 12 Siguldas zooloģiskajā dārzā notiks tīģeru mājas atklāšana un būs apskatāmi Lietuvā izglābtie Amūras tīģeri.
Kā ziņots, no Lietuvas savvaļas dzīvnieku glābšanas centra uz Siguldas zoodārzu pārvietoti divi Amū
...
"MyWisy": Individuāla mācību pieeja pirmsskolā praksē gandrīz nav iespējama
LETA 19.08.2026
Rīga, 19. aug., LETA. Individuāla mācību pieeja pirmsskolā, ar retiem izņēmumiem, praksē nav iespējama, aģentūrai LETA pauda izglītības tehnoloģiju uzņēmuma SIA "MyWisy" līdzīpašnieks Andis Kulinskis.
LETA jau vēstīja, ka nodibinājuma "Mākslīgā inte
...
papildināta - Aksenoks: CSDD informācijas tehnoloģiju infrastruktūru uzraugošais uzņēmums "Tet" nekonstatēja kiberuzbrukumu
LETA 19.08.2026
(Pievienota 10. - 16. rindkopa ar informāciju par CSDD noslēgto līgumu ar "Tet".)
Rīga, 19. aug., LETA. Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) informācijas tehnoloģiju (IT) infrastruktūru uzraugošais uzņēmums "Tet" nekonstatēja kiberuzbrukumu, tr
...