Rīga, 17. marts, LETA. "OP Corporate Bank" Latvijas filiāle piešķīrusi 21,96 miljonu eiro aizdevumu Lietuvas uzņēmumam "Jaunbumani" "Depo" veikala ēkas Viļņā atpirkšanai, aģentūru LETA informēja bankā.
Atpirkšanas darījums īstenots, "Depo" grupai izmantojot iepriekš noslēgtajos līgumos paredzētās atpirkuma tiesības. Tas ļauj uzņēmumam arī turpmāk pilnībā pārvaldīt objektu, kas jau sākotnēji tika attīstīts "Depo" vajadzībām.
"Depo" veikalu Viļņā sākotnēji attīstīja "Depo" grupas uzņēmums "Jaunbumani". Pēc būvniecības pabeigšanas ēka tika pārdota Francijas investīciju fondam "Corum", kas tajā laikā iegādājās vairākus "Depo" veikalus vairākās Lietuvas pilsētās.
Aptuveni septiņus gadus vēlāk "Depo" grupa izmantoja iepriekš līgumā noteiktās atpirkuma tiesības, Viļņas veikala darījumam piesaistot "OP Corporate Bank" aizdevumu.
Veikals Viļņā ir viens no lielākajiem "Depo" veikaliem Lietuvā. Pēc kompānijas mājaslapā pieejamās informācijas, Lietuvā ir septiņi "Depo" veikali, tostarp divi Viļņā, divi Kauņā, kā arī pa vienam Šauļos, Klaipēdā un Panevēžā.
"Depo" sāka darbību Lietuvas tirgū 2016. gada beigās.
"OP Corporate Bank" filiāle Latvijā strādā kopš 2012. gada. "OP Corporate Bank" ir Somijas finanšu pakalpojumu kompānijas "OP Financial Group" centrālā banka.
Būvmateriālu tirgotāja SIA "Depo DIY" ("Depo") koncerns 2024. gadā strādāja ar 605,162 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 9,4% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt koncerna peļņa saruka par 21,5% - līdz 21,191 miljonam eiro. Savukārt pašas "Depo DIY" apgrozījums 2024. gadā bija 385,444 miljoni eiro, kas ir par 7,6% vairāk nekā 2023. gadā, bet kompānijas peļņa saruka par 13,8% un bija 18,345 miljoni eiro.
"Depo DIY" reģistrēta 2004. gadā. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 7 501 006 eiro. "Depo" vienīgā īpašniece ir SIA "DMT Pluss". Pēc "Firmas.lv" informācijas, "DMT Pluss" lielākais īpašnieks ir Andris Kozlovskis (25,19%), pa 19,94% kapitāldaļu pieder Verai Matisonei, Artim Kozlovskim un Vinetai Atvarai, savukārt 15% pieder SIA "Ausekļa ielas nams", kas pieder Mārai Lielcepurei-Gaveikai (48,34%), SIA "Paradox Holdings" (48,34%) un SIA "EQT Baltic" (3,32%). "Paradox Holdings" pieder Ģirtam Rungainim (66,67%) un Ingai Rungainei (33,33%), bet "EQT Baltic" vienīgais īpašnieks ir Kristaps Bērziņš.
"OP Corporate Bank" piešķīrusi 21,96 miljonu eiro aizdevumu "Depo" veikala Viļņā atpirkšanai
LETA 17.03.2026
Atklās viesnīcu "Carillon Aparthotel" Vecrīgā
LETA 21.05.2026
Rīga, 21. maijs, LETA. Šodien plkst. 17.30 atklās SIA "AmberStone Hotels" grupas uzņēmuma SIA "Carillon Aparthotel" jauno viesnīcu Vecrīgā, aģentūru LETA informēja viesnīcas pārstāvji.
Jaunās apartamentu viesnīcas būvniecībā un rekonstrukcijā Vecrīg
...
Tiesa turpinās skatīt lietu par krāpšanos austrumu robežas izbūvē
LETA 21.05.2026
Rīga, 21. maijs, LETA. Kurzemes rajona tiesa šodien plkst. 10 turpinās skatīt krimināllietu, kurā par krāpšanu austrumu robežas izbūvē apsūdzētas vairākas personas, tostarp būvuzņēmējs Māris Peilāns, aģentūra LETA noskaidroja tiesā.
Rīgas tiesas apg
...
"Lux Express Latvia" no maija beigām atjaunos ikdienas reisus uz Daugavpili
LETA 21.05.2026
Rīga, 21. maijs, LETA. Pasažieru komerciālo autopārvadājumu uzņēmums SIA "Lux Express Latvia" no maija beigām atjaunos ikdienas reisus uz Daugavpili, aģentūru LETA informēja uzņēmumā.
Maršrutā Rīga-Daugavpils autobusi atsāks kursēt divas reizes dien
...