Rīga, 25. febr., LETA. Banka "Citadele" piešķīrusi 9,1 miljona eiro kredītu SIA "kWp 1" divu hibrīdo saules un bateriju parku izveidei Ogres un Limbažu novados, aģentūru LETA informēja bankā.
Projektu kopējā elektroenerģijas bateriju krātuves jauda ir 42 megavatstundas (MWh), un tie ir starp lielākajiem šobrīd realizētajiem projektiem Latvijā. Abās elektrostacijās saražotā un uzkrātā enerģija spēj nodrošināt Ogres un Salacgrīvas mājsaimniecību un uzņēmumu vajadzības ar elektrību no 12 līdz 24 stundām.
Bankā skaidro, ka elektroenerģiju uzkrājošās bateriju sistēmas (BESS) ir moderns risinājums elektroenerģijas uzkrāšanai un palīdz izlīdzināt tā dēvēto "pīles līkni" elektroenerģijas patēriņā. Tās ļauj uzkrāt pašu saražoto un tīklā par daudz saražoto elektroenerģiju un izmantot to vēlāk, kad pieprasījums pārsniedz atjaunīgās elektroenerģijas ražošanu, piemēram, rīta un vakara stundās.
Saules elektrostacija "Ozoli 1" izveidota Tīnūžu pagastā Ogres novadā astoņu hektāru platībā, uzstādot vairāk nekā 11 500 saules paneļus. Tās ražošanas jauda ir 10 megavati (MW) un uzkrājošo bateriju uzkrāšanas jauda - 27,5 MWh. Projekts ir pilnībā pabeigts un nodots ekspluatācijā.
Savukārt "Mieboltu" saules elektrostacija, kas izveidota piecu hektāru platībā Salacgrīvas pagastā Limbažu novadā, uzstādot vairāk nekā 6000 saules paneļus, tiks pabeigta tuvāko mēnešu laikā. Saules elektrostacijas ražošanas jauda ir pieci MW un uzkrājošo bateriju uzkrāšanas jauda - 15 MWh.
"kWp 1" finanšu direktors (CFO) Bernhards Maļinovskis skaidro, ka saules elektrostacijas izveidotas, lai nodrošinātu Latvijas un Baltijas elektroenerģijas patēriņa vajadzības, vienlaikus decentralizējot elektroenerģijas ražošanu, veicinot reģiona enerģētisko pašpietiekamību un mazinot atkarību no fosilo kurināmo izmantojošām termoelektrostacijām (TEC). Pievienotās baterijas uzlabo elektroapgādes drošību reģiona iedzīvotājiem reģiona elektroapgādes tīklu pārrāvumu gadījumos.
Abu parku projektēšanu, izbūvi, pieslēgšanu elektrotīklam un turpmāko apkalpošanu nodrošina Latvijas atjaunojamās enerģijas uzņēmums SIA "KL Systems".
Kopējās investīcijas projektā veido vairāk nekā 14 miljonus eiro. Finansējumam piesaistīta arī "Attīstības finanšu institūcijas "Altum"" garantija no Eiropas Savienības fondu līdzekļiem, kas kalpoja kā aizdevuma nodrošinājums.
LETA jau vēstīja, ka bankas "Citadele" peļņa pagājušajā gadā, pēc provizoriskiem datiem, bija 72,72 miljoni eiro.
Pēc aktīvu apmēra banka "Citadele" ir trešā lielākā banka Latvijā. Tās obligācijas ir iekļautas biržas "Nasdaq Riga" parāda vērtspapīru sarakstā. Bankas "Citadele" lielākie akcionāri 2025. gada beigās bija "Ripplewood Advisors" piederošā "RA Citadele Holdings" un Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības banka.
"kWp 1" 2024. gadā ieņēmumus no saimnieciskās darbības neguva un cieta 154 022 eiro zaudējumus, liecina "Firmas.lv" informācija.
Kompānija reģistrēta 2022. gadā, un tās pamatkapitāls ir 1 902 800 eiro. Uzņēmuma īpašnieks ir Jurim Veļķeram piederošā "KL Systems".
Banka "Citadele" piešķīrusi 9,1 miljona eiro kredītu divu hibrīdo saules un bateriju parku izveidei
LETA 25.02.2026
Atklās viesnīcu "Carillon Aparthotel" Vecrīgā
LETA 21.05.2026
Rīga, 21. maijs, LETA. Šodien plkst. 17.30 atklās SIA "AmberStone Hotels" grupas uzņēmuma SIA "Carillon Aparthotel" jauno viesnīcu Vecrīgā, aģentūru LETA informēja viesnīcas pārstāvji.
Jaunās apartamentu viesnīcas būvniecībā un rekonstrukcijā Vecrīg
...
Tiesa turpinās skatīt lietu par krāpšanos austrumu robežas izbūvē
LETA 21.05.2026
Rīga, 21. maijs, LETA. Kurzemes rajona tiesa šodien plkst. 10 turpinās skatīt krimināllietu, kurā par krāpšanu austrumu robežas izbūvē apsūdzētas vairākas personas, tostarp būvuzņēmējs Māris Peilāns, aģentūra LETA noskaidroja tiesā.
Rīgas tiesas apg
...
"Lux Express Latvia" no maija beigām atjaunos ikdienas reisus uz Daugavpili
LETA 21.05.2026
Rīga, 21. maijs, LETA. Pasažieru komerciālo autopārvadājumu uzņēmums SIA "Lux Express Latvia" no maija beigām atjaunos ikdienas reisus uz Daugavpili, aģentūru LETA informēja uzņēmumā.
Maršrutā Rīga-Daugavpils autobusi atsāks kursēt divas reizes dien
...