Rīga, 28. janv., LETA. Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) padomes priekšsēdētājas amatā darbu sākusi Zane Kotāne, liecina "Firmas.lv" dati.
Viņa ievēlēta amatā ar 16. janvāri ar pilnvaru termiņu līdz vienam gadam. Kotānes mērķis, darbojoties RAKUS padomē, ir "ar profesionālu, neatkarīgu un atbildīgu skatījumu veicināt slimnīcas ilgtspējīgu attīstību, efektīvu resursu pārvaldību un kvalitatīvas veselības aprūpes pieejamību pacientiem", vēstīts slimnīcas mājaslapā.
Kotāne no 2024. gada novembra līdz šī gada janvārim bijusi Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas padomes locekle.
Viņai ir pieredze stratēģiskajā vadībā, finanšu pārvaldībā un padomju darbā gan valsts, gan privātajā sektorā. Paralēli viņa ir "Luminor Group" Pensiju padomes priekšsēdētājas vietnieces un neatkarīgas padomes locekle, kā arī kopš 2021. gada maija strādā par starptautiskā finanšu pakalpojumu uzņēmuma "Exante" operacionālo direktori, kur atbild par operacionālo vadību, risku un atbilstības funkcijām, regulatīvo ziņošanu un procesu automatizāciju vairākās valstīs.
Kotāne bijusi AS "Olainfarm" valdes locekle un finanšu direktore, AS "Conexus Baltic Grid" valdes priekšsēdētāja, kā arī bijusi amatos AS "Latvijas Gāze" un AS "Latvenergo", vienlaikus strādājot arī pensiju fondu un izglītības iestāžu padomēs.
RAKUS padomē darbu turpina Valts Ābols un Jolanta Roze, liecina informācija slimnīcas tīmekļvietnē.
Jau vēstīts, ka pērn decembrī RAKUS padomē darbu noslēdza Veselības ministrijas (VM) valsts sekretāra vietnieks finanšu jautājumos Boriss Kņigins. Kņigins skaidroja, ka darbu padomē noslēdzis 11. decembrī saistībā ar krīzes situācijas atrisināšanos slimnīcā.
Kā aģentūru LETA informēja VM, Kņigins padomē bija iecelts uz laiku ar konkrētiem mērķiem, proti, risināt jautājumu par finansējuma rašanu RAKUS Latvijas Onkoloģijas centra rekonstrukcijai un stabilizēt slimnīcas finanšu situāciju. Abi uzdotie uzdevumi ir izpildīti, atzīmējusi VM.
Kņiginu Austrumu slimnīcas padomes pagaidu locekļa amatā ar 11. jūniju. Lēmums par trešā padomes pagaidu locekļa apstiprināšanu toreiz tika pieņemts, pamatojot to ar nepieciešamību nodrošināt padomes pilnvērtīgu darbību pēc tam, kad amatu pameta iepriekšējais padomes priekšsēdētājs Edgars Labsvīrs.
VM toreiz skaidroja, ka ārkārtas dalībnieku sapulcē pieņemtais lēmums apstiprināt Kņiginu par padomes pagaidu locekli ir operatīvi nozīmīgs solis, lai efektīvi risinātu slimnīcas aktuālos izaicinājumus, jo viņa darbs VM un iepriekšējās profesionālās gaitas Finanšu ministrijā ir devis ievērojamu pieredzi budžetu plānošanā, finanšu stratēģiju izstrādē un kapitālsabiedrību pārvaldībā.
Austrumu slimnīcas padomi vadīs Kotāne
LETA 28.01.2026
Pašapkalpošanās veļas mazgātavas uzņēmums "Laundromat LV" šogad plāno atvērt 15-20 jaunas pakalpojuma sniegšanas vietas
LETA 30.01.2026
Rīga, 30. janv., LETA. Pašapkalpošanās veļas mazgātavas uzņēmums SIA "Laundromat LV" šogad Latvijā plāno atvērt 15-20 jaunas pakalpojuma sniegšanas vietas, aģentūru LETA informēja uzņēmumā.
Tuvākajā laikā plānots atvērt mazgātavu tirdzniecības centr
...
"Ingka Investments" iegādājusies vairāk nekā 135 000 hektāru meža zemes Latvijā un gandrīz 18 000 hektāru Igaunijā
LETA 30.01.2026
Rīga, 30. janv., LETA. "IKEA" lielākā veikalu operatora "Ingka Group" investīciju struktūrvienība "Ingka Investments" ir pabeigusi darījumu ar Zviedrijas mežu īpašnieku asociāciju "Sodra" par vairāk nekā 135 000 hektāru meža zemes iegādi Latvijā un g
...
"Prāta vētra" Jelgavai kompensē izdevumus par koncerta un lietavu dēļ sabojātā zāliena atjaunošanu
LETA 30.01.2026
Rīga, 30. janv., LETA. Grupa "Prāta vētra" Jelgavas pašvaldībai kompensējusi izdevumus par koncerta un lietavu dēļ sabojātā zāliena atjaunošanu, aģentūru LETA informēja pašvaldībā.
Pērnā gada jūlijā grupa savu koncerttūri tradicionāli atklāja savā d
...